Votroci se rozloučili s ligou vítězstvím nad Bohemians. Branku vstřelil mladíček Fanda Čech

27. 5. 2017   |   Redakce
Poslední kolo ePojištěni.cz ligy přivedlo na stadion v Malšovicích tým pražských Bohemians. Jediný bod chyběl na našem kontě, aby toto střetnutí bylo bojem o prvoligové bytí či nebytí, bitvou tváří v tvář. Bohužel, výsledky zápasů z minulého kola vše určily jinak a pod lízátky se tak hrálo utkání, jehož výsledek nemohl nic změnit na tom, že Votroci v příští sezóně budou bojovat ve Fotbalové národní lize.

Trenér Havlíček poslal v základní sestavě na hřiště opět dva mladičké borce. Ve stoperské dvojici s Jirkou Bederkou měl za úkol „tvrdit muziku“ Fanda Čech, a na opačném pólu sestavy nastoupil jako hrotový útočník Jakub Šípek, podporován v ofenzivě Honzou Pázlerem. Do sestavy se vrátil Tomáš Jirsák, pozici levého beka dostal na starost Mára Plašil, na druhé straně obrany pak hrál kapitán týmu Milan Černý.

Votroci nastoupili do utkání svižně, se snahou o kolmé přihrávky za obranu. Hned v úvodních minutách pozlobil obranu Klokanů dvakrát Malinský, z jeho centrů však přímé ohrožení Fryštákovy svatyně nepřišlo. Hrál se celkem otevřený fotbal, ale obrany dlouho dominovaly nad ofenzivními pokusy o centry do obou vápen. A tak skutečně první šance přišla až po půlhodině hry. Parádní rychlý brejk Votroků, podpořený skvělou příhrou na Láďu Martana, poslal našeho záložníka s míčem na noze na branku Fryštáka. Martan si míč zasekl na svoji silnější pravou, ale při zpětné kličce padl a rozhodčího píšťalka signalizovala okamžitě porušení pravidel. Nebyl to však očekávaný pokutový kop, naopak náš hráč viděl z rukou arbitra Matějčka žlutou kartu za simulování. Poté se již osmělili i hosté a těsně před poločasovou přestávkou musel své umění před dotírajícím Maškem předvést Radim Ottmar. Protože více nebezpečných brankových situací úvodní pětačtyřicetiminutová nenabídla, odcházeli hráči do kabin za bezbrankového stavu.
Do druhé půle přichystaly obě lavičky střídání. Hostující Klabajev uvolnil místo pro Kuchtu, v domácím dresu Vlkanova nahradil Trubače. Hra se odvíjela podle stejného scénáře, jako v prvním poločase, defenzivní práce dominovala nad útočnými snahami na obou stranách. Jen v 52.minutě porušil toto „pravidlo“ kanonýr Pázler, ale s jeho tečovanou střelou si Fryšták poradil. V 60.minutě se protáhl po levé straně do vápna hostujícího celku Malinský, po jeho zpětné příhře pálil Šípek , míč však skončil tečován v zámezí a následný rohový kop Bohemka bez problémů ubránila. Aktivní Malinský po kombinaci s Janouškem pak v 65.minutě tvrdou střelou jen o kousek minul tyč Fryštákovy branky.
Poté se dostali k první přímé střele na Ottmara hosté, ale náš brankář se nachytat nenechal. A téměř vzápětí přišla dobrá možnost pro černobílé z trestného kopu. Míč si postavil Honza Pázler a jeho utěšená bomba jen těsně přeletěla nad horní tyčkou. Neujala se ani pěkná střela střídajícího Jirky Janouška, která po zemi prosvištěla pár decimetrů od pravé tyčky. Votroci v této fázi zápasu přece jen nacházeli skuliny v obraně Bohemians, ale ať už šlo o centry do vápna, či brejk Súkenníka, nic neskončilo míčem v síti za Fryštákovými zády. Vše konečně změnila až 84.minuta, kdy se po závaru před Fryštákem, který způsobil povedený Martanův centr, dokázal prosadit svým prvním prvoligovým gólem mladý František Čech, 1:0. Další branka již v závěrečných minutách nepadla a tak byla Čechova trefa brankou vítěznou.

Vítězství a zisk tří bodů nemohly bohužel nic změnit na sestupu FC Hradce Králové do druhé fotbalové ligy. Z tohoto pohledu je možná první ligová branka benjamínka našeho týmu Fandy Čecha určitým způsobem symbolickým předčasným úvodem do nového fotbalového ročníku.

FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branky: 84. Čech. Rozhodčí: M. Matějček - M. Urban, M. Vlček. ŽK: 31.Martan, 58.Vlkanova, 71.Čech – 87.Blecha. Počet diváků: 1495.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Plašil, Bederka, Čech, M. Černý – Malinský, Trubač (46. Vlkanova) , Jirsák (65. Janoušek), Martan – Pázler, Šípek (72. Súkeník).

Bohemians Praha 1905: FC Slovácko: Fryšták – Bartek, Švec, Šmíd, Havel – Hašek, Hubínek, Mašek, Jirásek (71. Bernardo), Berger (56. Blecha) – Kabaev (46. Kuchta).