Pouť do Evropy začíná! Votroci přivítají Olomouc

29. 4. 2024   |   FC Hradec Králové
Základní části aktuálního ročníku FORTUNA:LIGY odzvonilo. Votroci v ní obsadili konečnou 9. příčku, když během třiceti kol posbírali stejný počet bodů jako olomoucká Sigma. Ta má s Votroky lepší vzájemné zápasy, a tak jí připadla 8. pozice. V nadstavbě se oba týmy utkají znovu. Semifinále Skupiny o Evropu začne v Malšovické aréně. Hradečtí fotbalisté zde od nedělních 15:00 přivítají Moravany v první bitvě. Odveta se o týden později odehraje na Andrově stadionu.

SK Sigma Olomouc byla založena roku 1919 pod názvem FK Hejčín. Své současné jméno klub získal až v roce 1965, od tohoto roku hrají Hanáci v tradiční modré a bílé. Historická bilance Sigmy a Hradce hovoří v prospěch celku z Moravy – Olomouc zapsala s Votroky čtyřiadvacet vítězství a dvanáct nerozhodných výsledků. V osmnácti případech se z vítězství radovali Východočeši.

Ačkoliv má klub z Moravy bohatou historii a v nejvyšší soutěži patří mezi stálice, ligový titul dosud nikdy nezískal. N ejvětším úspěchem Hanáků tak zůstává zisk Českého poháru v ročníku 2011/12. Ve finále přemohla Sigma pražskou Spartu. Následně získala i Český Superpohár, když porazila i tehdejšího ligového mistra – liberecký Slovan.

Na zápas si už nyní můžete vsadit u generálního partnera klubu, společnosti Tipsport.