Výhru proti Trenčínu vystřelil Firbacher

3. 7. 2019   |   FC Hradec Králové
Votroci poprvé v přípravě vyhráli a hned po velmi dobrém výkonu. Proti Trenčínu měli celý zápas převahu, v první půli dvakrát trefili tyč. Výhru Hradce v úvodu druhé půle po pěkné akci trefil Filip Firbacher.
přát., středa 3. 7. 2019, 16:00

FC Hradec Králové

AS Trenčín

1:0
0:0

Branka: 54. Firbacher. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: 77. Firbacher – 75. Ivenzo.

FC Hradec Králové: Vízek (46. Ottmar) – Černý (46. Kopečný), Zbrožek (60. Čech), Martinec, Urma – Soukeník (46. Jukl), Kateřiňák (46. Zorvan) – Procházka (60. Švantner), Djurdjević (60. Doležal), Vlkanova – Prekop (46. Firbacher).
AS Trenčín: Šemrinec - Kvocera, Pavlovič, Laczkó, Skovajsa - Abdul - Comvalius, Kadák, Ubbink, Adekunle - ČatakovičNáhradníci: Pišoja, Keston, Lamine, Koolwijk, Teixeira, Sleegers, Buyl.


Reportáž

Do utkání vstoupili Hradečtí dobře. Vysoko napadali, už ve 2. minutě po rohu hlavičkoval kousek mimo bránu Kristian Zbrožek. O deset minut později poslal z levé strany povedený centr do vápna Adam Vlkanova, Erik Prekop se vrhl po míči a důrazným zakončením napálil tyč.

Trenčínští pak zvedli hlavu a dvakrát se už už dostávali do zakončení, které jim však včasným vyběhnutím zmařil Patrik Vízek.

Votroci mohli zahrozit po centrech Fahrudina Djurdjeviće a Daniela Procházky, první však byl o kousek příliš přetažený, druhý srazila obrana. Po pětadvaceti minutách hry si Vlkanova vyměnil míč s Dominikem Soukeníkem, šel sám na brankáře, ten ale jeho přízemní střelu vytěsnil opět na tyč.

Gólman Trenčína si pak poradil se střelami Vlkanovy a Prekopa, ve velké šanci vyplul ve vápně Procházka, ale ten na malém vápně neprostřelil posledního obránce.

Do druhé půle Votroci tým prostřídali, jeden závar před Radimem Ottmarem vyřešil Zbrožek. V 54. minutě našel Miloš Kopečný obloučkem za obranu Otto Urmu, ten přihrál přesně do vápna a Filip Firbacher z první uklidil míč do brány.

O chvíli později mohlo být vyrovnáno, když Hradečtí ztratili ve středu pole míč a Ivenzo trefil brankovou konstrukci. Hned po další minutě utekl obráncům Firbacher, z ostrého úhlu mířil k zadní tyči, ale jeho ránu vykopl Šemrinec mimo.

Proti velké Buylově šanci se pak vyznamenal Ottmar a skóre se neměnilo ani v 82. minutě, kdy ve vápně po rohu pěkně vystřelil David Doležal, ale reflexivním zákrokem balon vyrazil Šemrinec.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

TOP akce mládežnických týmů - ZÁŘÍ

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků

Reportáž

Béčko proti Chlumci zvládlo penalty