Votroci v MOL Cupu podlehli Baníku

25. 9. 2019   |   FC Hradec Králové
Ve 3. kole poháru MOL Cup končí cesta fotbalistů Hradce Králové. Baník Ostrava byl s podporou domácích tribun nad síly Votroků. První branka padla hned v úvodu, kdy se prosadil Pokorný. Druhý zásah přidal ve druhé půli Jirásek. Největší šanci hostů měl Zbrožek, když z přímého kopu napálil břevno.
3. kolo, středa 25. 9. 2019, 18:00

FC Baník Ostrava

2:0
1:0

Branky: 6. Pokorný, 66. Jirásek. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Mikeska. ŽK: 50. Jirásek, 71. Pokorný – 28. Čech. Počet diváků: 4123.

FC Baník Ostrava: Budinský – Celba, Pokorný, Stronati, Granečný – Holzer, Jirásek, Hrubý (78. Kaloč), Lalkovič (58. Kuzmanović) – Smola (72. Diop), Baroš.
FC Hradec Králové: Ottmar - Kopečný, Čech, Martinec, Leibl (82. Urma) - Zbrožek, Soukeník - Procházka, Doležal (67. Frýdek), Černý (78. Vlkanova) - Firbacher.

První poločas patřil domácímu Baníku. Hned z první větší šance se Ostrava dokázala střelecky prosadit. Na centr na přední tyč si vyskočil Pokorný a přesnou hlavičkou rozvlnil síť. Radim Ottmar byl bez šance, 1:0. Za okamžik měli svěřenci kouče Bohumila Páníka další velkou možnost, ale Radim Ottmar zastavil míč na brankové čáře, skvělý zákrok!

Na druhé straně se Votroci připomněli po jedovatém centru Firbachera, ale Baník se dokázal ubránit i následné sérii rohových kopů. Velmi aktivní byl na straně domácích Milan Baroš, například v 32. minutě zakončoval z první, těsně minul. Gólman Ottmar musel být pozorný i při pokusu Hrubého v samotném závěru první půle.

Hradec byl na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky mnohem aktivnější a z toho vyplynulo hned několik slibných okamžiků. Své střelecké štěstí zkoušel například Čech nebo Procházka. V 60. minutě přišla největší možnost na vyrovnání. Z parádního přímého kopu z pětadvaceti metrů nastřelil Kristian Zbrožek břevno Budinského brány. Následné dorážky pak už obrana Baníku se štěstím vyřešila. To byla velká škoda.

V 66. minutě udeřila Ostrava podruhé. Po rohovém kopu vypálil osamocený Jirásek a jeho tečovaná rána skončila pod břevnem, 2:0. Votroci poté zahrávali několik rohových kopů, nicméně ve vzduchu kraloval brankář Budínský. Více než čtyři tisíce diváků také vidělo krásný centr od Christiana Frýdka, leč zakončení Votroků nebylo přesné.

V závěru utkání se mohl ještě prosadit domácí Diop, jenž dostal přesný centr od Granečného, leč senegalský střelec bránu Hradce Králové minul.