Votroci remizovali v přípravě s Varnsdorfem 2:2

29. 6. 2019   |   FC Hradec Králové
Ve třetím přípravném zápase uhráli Votroci v Oboře v Poděbradech proti Varnsdorfu remízu 2:2. Hradečtí měli většinu zápasu převahu a vedli 1:0, ale slabý vstup do druhé půle umožnil soupeři skóre otočit. Vyrovnávací gól dal v závěru Jakub Šípek.
přát., sobota 29. 6. 2019, 13:00

FK Varnsdorf

2:2
1:0

Branky: 38. Firbacher, 88. Šípek – 53. a 59. Barac. Rozhodčí: Lerch – Blažej, Hock. ŽK: 73. Horák, 90. Djurdjević.

FC Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar – Černý, Čech, Zbrožek, Urma – Vlkanova, Soukeník, Kateřiňák, Procházka – Prekop, Firbacher. 2. poločas: Vízek – Kopečný, Ptáček, Martinec, Horák – Mahr, Zorvan (73. Soukeník), Djurdjević, Doležal – Šípek, Švantner.
FK Varnsdorf: Samoel – Finěk (46. Kazda), Richter, Houser (46. Bielesz), Rudzan – Rudnyckyj (46. Barac), Breda (46. Kubista), Bláha, D. Novák – L. Novák (46. Schön) – Šimon.

Do zápasu v Poděbradech vstoupili Votroci aktivně a vypracovali si víc nebezpečných situací než Varnsdorf. V závěru první čtvrthodiny se jejich převaha projevila sérií rohových kopů, po jednom z nich nebezpečně hlavičkoval Otto Urma, krátce nato pálil z voleje těsně nad bránu Adam Vlkanova.

Další šance Filipa Firbachera a Milana Černého vyřešil pozorný brankář Miroslav Samoel, Dominikovi Soukeníkovi chyběly jen centimetry k tomu, aby dopravil po rohovém kopu míč na zadní tyči do odkryté brány.

První trefy v přípravě se Votroci dočkali poté, co vybojoval míč aktivní Erik Prekop, posunul ho rozběhnutému Firbacherovi a ten prostřelil Samoela. 1:0.

Jedenáctka, která nastoupila v černých dresech do druhé půle, nechala soupeři příliš mnoho prostoru, a minuty po přestávce patřily Varnsdorfu. Šance Patrika Schöna a Daniela Nováka zneškodnil Patrik Vízek, mezitím se ale po kombinační akci prosadil úplně volný Jakub Barac a vyrovnal na 1:1.

V 59. minutě přidal stejný hráč druhý gól, když se zmocnil míče vyboxovaného Vízkem, uvolnil se a trefil odkrytou bránu.

Hradečtí se probrali po přestávce na občerstvení a zase si vypracovali převahu. Do velké šance dostal David Doležal stříleným centrem Jana Mahra, ten ale nedal. Jakub Šípek pak získal míč dobrým napadáním soupeřovy rozehrávky, před prázdnou bránou byl ale dřív Marek Richter než Patrik Švantner a jasný gól odvrátil.

Další střely Fahrudina Djurdjeviće a Soukeníka mířily těsně mimo, až v 88. minutě po dlouhém nákopu udržel balon Šípek a podél Samoela ho uklidil do brány. Stanovil tak konečný stav zápasu na 2:2.