Votroci poměřili síly se Znojmem

2. 3. 2018   |   Redakce
​Kvůli odloženému sobotnímu derby zařadili Votroci mimořádně do svého programu další přátelské utkání. V Havlíčkově Brodě nám byl protivníkem celek Znojma. V prvním poločase se nejprve prosadil Honza Pázler, o vyrovnání se postaral znojemský Dujmovič. Ovšem na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky vrátil vedení Hradci opět skvělý Pázler. To však trvalo pouze sedm minut, kdy Javůrek využil zaváhání hradecké obrany a stanovil konečný stav pátečního střetnutí na 2:2.
pátek 2. 3. 2018, 12:00

1.SC Znojmo FK

2:2
1:1

Branky: 13. a 48. Pázler – 18. Dujmovič, 55. Javůrek. Rozhodčí: Hájek – Dobrovolný, Feifer.

FC Hradec Králové: Ottmar – Černý (75. Mudra), Kvída (67. Čech), Nosek, Funda – Martan (75. Krátký), Schwarz, Janoušek, Pajer – Vlkanova (67. Zorvan), Pázler (75. Šípek).
1.SC Znojmo FK: Veselý – Helísek, Mezlík, Avdič, Dujmovič – Lacko, Machuča – Pecháček, Teplý, Javůrek – Vašíček.

V opravdu mrazivém počasí, kdy teplota atakovala mínus osm stupňů, se do první šance dostal po nahrávce Martana Honza Pázler, ale jeho pokus postrádal potřebnou dávku přesnosti. O chvilku později vyzkoušel pozornost brankáře Ottmara znojemský Teplý, ale Radim byl připraven. Ve 13. minutě byla k vidění první gólová akce utkání. Ta přišla z pravé strany od Fundy, který dával na přední tyč na Pázlera a ten poslal míč těsně podél znojemského brankáře, 1:0.

Za pár okamžiků tu ovšem byla vyrovnávací branka Znojma. Po přímém kopu agilního Javůrka se balon dostal až na Dujmoviče, který hlavičkou v ideální pozici rozvlnil síť, 1:1. Ve 30. minutě zazvonila tyč znojemské branky, pálil aktivní Adam Vlkanova. A to nebylo vše, další obrovská šance přišla v závěru prvního poločasu. Nejprve Nosek sklepl na Honzu Pázlera, jenž krásně našel ve vápně Vlkanovu a ten nikým neatakován nastřelil pouze gólmana Veselého. Následnou dorážku už Pázler nestačil do brány uklidit. To byla velká škoda.

Na začátku druhé půle mělo zajímavou možnost i Znojmo, kdy se Vašíček dostal sám před Ottmara, ale na hradeckého kapitána si nepřišel. Podle přísloví nedáš – dostaneš hned z protiútoku vybídl Vlkanova střelce Pázlera, jenž z bezprostřední blízkosti zasunul za bezmocného brankáře Znojma, 2:1. V 52. minutě se opět zaskvěl skvělý Honza Pázler. Tentokrát z přímého kopu, který nasměřoval přímo do růžku znojemské svatyně. Nicméně gólman Veselý se blýskl parádním zákrokem.

Srovnání přišlo v 55. minutě, kdy Javůrek vystihl nepovedenou malou domů od Kvídy a uklidil míč prakticky do prázdné brány, 2:2. Po této brance Znojmo přebralo iniciativu a pramenily z toho další příležitosti. Jako například pokus Vašíčka na zadní tyči vypadal hodně nebezpečně. Do konce utkání se ještě jednou přeci jen ukázali Votroci. Byla to opravdu krásná fotbalová akce. Milan Černý poslal kulatý nesmysl na Martana, ten prodloužil ideálně na Jirku Fundu a chybělo tomu jediné. Umístěná střela mezi tři tyče.

Fotbalisty Hradce Králové čeká nyní týden přípravy. Příští pátek od 17.00 hodin následně na Všesportovním stadionu v Malšovicích přivítají v prvním jarním mistrovském utkání mužstvo Českých Budějovic.

Karel Havlíček: „První poločas byl relativně v pořádku, soupeře jsme do tolika šancí nepouštěli. Pak jsme se sami zavřeli tím, že jsme udělali obrovskou chybu, kdy nám Znojmo vystihlo malou domů. Od té doby jsme byli horším týmem, nehráli jsme moc dobře. Musíme dál pracovat na sebevědomí, abychom případné vedení udrželi.“

Na oživenou Slavii Votroci nestačili, po bojovném výkonu padli 1:2

Rezerva padla v Kolíně 0:2. Domácí rozhodli ve druhé půli

Dorostenci U19 padli v Jablonci 0:1