Bojovné utkání v Krásné Studánce

3. 4. 2022   |   wu15
V dalším kole první ligy čekal starší žákyně zápas v Krásné Studánce, kde se utkaly s domácím Libercem.
15. kolo, sobota 2. 4. 2022, 13:00

FC Slovan Liberec

3:1
1:1

Branka: Volhejnová

Havlíčková A. - Zákravská, Pirklová, Pražáková, Kalová, Pultarová, Kitlerová, Vyčítalová, Jančová, Denygrová, Černá, Kulíšková, Kašparová Kurfürstová, Volhejnová

Radek Musil, trenér FC HK: V Krásné Studánce nás čekal zápas s třetím celkem ligy. Utkání se hrálo na těžkém terénu a úzkém hřišti. Chtěli jsme se domácím, co nejvíce vyrovnat a pokusit se o překvapení na úkor favorita. V první půli měl Liberec herní převahu. Měl možnost zahrávat pokutový kop, ale Anet Havlíčková nás podržela a střelu z této standardní situace chytla. Bohužel o chvilku později jsme inkasovali lacinou branku. Ještě nám v průběhu prvního poločasu asi dvakrát zazvonila branková konstrukce. My jsme soupeřovu branku ohrožovali zejména střelami ze střední vzdálenosti.Ve 28. minutě jsme se dočkali vyrovnání.Julie Černá prodloužila v souboji míč na Elišku Volhejnovou, která zachovala klid, udělala kličku gólmance a míč uklidila k naší radosti do prázdné branky. Do konce poločasu se již skóre nezměnilo a na světelné tabuli svítil stav 1:1. V druhé půli jsme se výrazně zlepšili, zápas byl mnohem vyrovnanější, ale paradoxně jsme dvakrát inkasovali. U první branky jsme nestihli včas dostoupit hráčku a druhé jsme přesvědčeni, že domácí útočnice využila ofsajdové pozice. I přes prohru nemůžeme být skleslí. Hráčky utkání odmakaly a udělaly pro úspěch týmu vše, co se dalo. Opět ukázaly, že jsme těžký pro každého soupeře v lize a že jsme schopní s kýmkoliv bodovat. Premiéru v hradeckém dresu zažila Niki Kurfürstová.