Hradec se vrací ze Zlína vítězně!

17. 10. 2021   |   FC Hradec Králové
Hradec Králové sehrál těžké a vyrovnané utkání, ale podal dobrý výkon a vždy dokázal být o gól nad soupeřem. Votroci šli brzy do vedení díky gólu Pavla Dvořáka, ale krátce po poločase domácí srovnali. Na to však záhy reagoval svým prvním gólem sezony Adam Vlkanova, který zároveň ke konci zápasu pojistil vítězství. Důležitost tohoto gólu se ukázala vzápětí, když domácí Youba Dramé snížil na konečných 2:3.
11. kolo, neděle 17. 10. 2021, 16:00

FC Zlín

2:3
0:1

Branky: 52. Tkáč, 90+3. Dramé – 2. Dvořák, 55. Vlkanova, 90. Vlkanova. Rozhodčí: Černý – Hájek, Kotík. ŽK: 40. Poznar, 65. Procházka, 90+4. Čanturišvili – 35. Kodeš, 65. Vlkanova. 2409 diváků

FC Zlín:

Šiška – Fantiš (89. Cedidla), Simerský, Procházka, Matejov (86. Reitr) – Fillo (66. Jawo), Vraštil, Janetzký (66. Dramé), Tkáč (84. Hlinka), Čanturišvili, Poznar.

Fendrich – Čech, Klíma, Král – Mejdr, Kodeš, Kateřiňák (72. Rada), Novotný – Dvořák (79. Kubala), Vašulín, Vlkanova (90+3. Harazim).

V 11. kole nejvyšší fotbalové soutěže Votroci vyrazili na východ Moravy do Zlína. Za slunného počasí a vytrvalého fandění hradeckého kotle jim byl soupeřem domácí FASTAV.

Hradec vlétl do zápasu jako uragán. Už ve druhé minutě prokázal Pavel Dvořák střelecký instinkt, když se jako první dokázal dostat k odraženému balonu po Králově střele a pro hradeckého útočníka pak nebyl problém zakončit – 0:1. Brzký gól Votroky neuspal, právě naopak. Téměř vzápětí totiž pelášil po levé straně Vašulín a dostal se z úhlu průnikem až před domácího brankáře. Jeho střelu však dokázal Šiška zblokovat a Kateřiňák si s následnou dorážkou neporadil ideálně.

Domácí se postupně osmělovali a vyrovnali hru. Do hradeckého vápna létalo množství centrů, ale kromě série rohů toho hosté domácím více nedovolili. Hradec naopak hrozil z častých z brejků. Jako například v 27. minutě, kdy se pěkně uvolnil Vašulín a Šiška musel předvést nadstandardní zákrok, aby jeho střelu zneškodnil. Do doposud největší nevyužité šance se dostal o deset minut později domácí kapitán Poznar. Z malého vápna hlavičkoval míč do protipohybu Fendricha, ale ten svým hbitým zákrokem dokázal míč vyrazit a podržet tak hubené vedení pro svůj tým.

Do druhé půle vstoupili aktivněji Ševci, ale Jiří Kateřiňák ještě dokázal na hranici vápna fantasticky zpacifikovat domácího útočníka. Při další nebezpečné akci už však domácí udeřili. David Tkáč napřáhl z rohu vápna a poslal střelu na vzdálenější tyč Fendrichovy brány – 1:1. Nerozhodný stav však příliš dlouho nevydržel, pouze necelé tři minuty. Jiří Kateřiňák přihrál na Adama Vlkanovu, který si šikovně udělal místo a z 25 metrů prásknul do balonu, který se ještě od tyče odrazil za brankovou čáru – 1:2!

Hra následně připomínala obrázek z prvního poločasu, kdy domácí více drželi míč a Hradec chodil do rychlých protiútoků. Výraznějších šancí však bylo pomálu. Zlín to i nadále zkoušel zejména přes centry, nebo rány ze střední vzdálenosti. Hradecká obrana však nepouštěla zlínské útočníky do větší blízkosti Fendrichovy brány.

V posledních minutách musel Zlín více riskovat a při standardní situaci poblíž hradecké brány vyrazil do útoku také gólman žlutomodrých Šiška. Míč však propadl a dostal se až k Filipovi Kubalovi, který jej popostrčil na Adama Vlkanovu. Ten utekl brankáři i všem dotírajícím obráncům a sám tak mohl upalovat vstříc prázdné bráně a zvýšit na 1:3! Domácím se vzápětí povedlo ještě zkorigovat skóre v druhé nastavené minutě na konečných zásluhou Youby Dramého 2:3. Na tom, že se vítězem stane Hradec Králové, se však již nic nezměnilo.