Votroci v neděli vyzvou Zlín

15. 10. 2021   |   FC Hradec Králové
Reprezentační přestávka je minulostí, znovu se roztáčí program FORTUNA:LIGY. Její 11. kolo zavede Votroky do Zlína, kde budou od 16:00 bojovat o návrat na vítěznou vlnu.

Čtrnáct dní měli Votroci na to, aby si mohli probrat poslední utkání s Jabloncem a vstřebat zklamání z inkasovaného vyrovnávacího gólu hluboko v nastaveném čase. „V 98. minutě jsme udělali pyramidu chyb, ale ukázali jsme si celý zápas. Jablonec byl silnější na míči, z chyb v celém zápase si musíme vzít poučení,“ ohlíží se asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Kromě toho měl hradecký realizační tým na práci především návrat hráčů, kteří v předchozím zápasovém programu utrpěli nějaký šrám. „A mimo to jsme trochu potrénovali, dobili baterky, protože je čtvrt roku po letním přípravném období. Byl na to krásný prostor,“ popisuje Hejkal program reprezentační pauzy.

Na jednu absenci museli hradečtí trenéři svůj tým připravit každopádně, nehledě na zdravotní stav. Otto Urma dostal proti Jablonci třetí a čtvrtou žlutou kartu, tedy i červenou. Ve Zlíně tedy bude stát kvůli disciplinárnímu trestu. „Bude nám chybět jeho zkušenost, ligu hrál v Teplicích a je na něm vidět, že z ní nemá až takový respekt,“ mračí se hradecký asistent.

V neděli čeká Votroky soupeř, který nenastartoval sezonu tak, jak si představoval, ovšem právě zkušeností má v týmu na rozdávání. „Zlín je nevyzpytatelný, dobrý a velmi organizovaný. Mají hráče jako Procházka, Fillo nebo Poznar, nebezpečné kraje, zahraniční fotbalisty… Každý cizinec dokáže přinést do ligy něco jiného než místní hráč,“ vypočítává zlínské zbraně Hejkal. A dodává, že i přes nelichotivou statistiku nejvyššího počtu inkasovaných gólů v soutěži a jediné výhry na domácím hřišti nelze Ševce brát na lehkou váhu. „Doma ztratili zbytečně body s Olomoucí nebo Bohemians, na druhou stranu přivezli výhru z Karviné, kde otočili skóre z nepříznivého stavu 0:2. A dobře hráli i naposledy v Plzni, kde do posledních minut sahali po bodu,“ upozorňuje.

Zajímavostí v týmu Votroků bude, že kapitán Adam Vlkanova nastoupí poprvé se zlatým číslem a jmenovkou na zádech – ty bude coby Král asistencí nosit v průběhu následujících pěti kol. Rozhovor s ním najdete ZDE.

Utkání ve Zlíně začíná v neděli 17. října v 16:00, informace o vstupenkách pro fanoušky hostů najdete ZDE.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Osmifinále MOL Cupu v Budějovicích se odehraje na začátku února

Aktuální zprávy

Votroci navštívili dětskou kliniku hradecké fakultní nemocnice

Aktuální zprávy

Tipovací soutěž Votroků se školáky otevírá 2. kolo