Dorostenci zdolali Motorlet 5:2 a znovu se dotáhli na čelo tabulky

29. 10. 2023   |   Melánie Moníková
Svěřenci Bohuslava Pilného se po porážce v Příbrami rychle oklepali. Vstup do utkání s Motorletem jim sice nevyšel, přesto zvládli ještě v první půli duel otočit a ačkoliv inkasovali podruhé, rozhodit se již nenechali. Ve druhém dějství nasypali soupeři další tři branky a zvítězili přesvědčivě 5:2, po dvou brankách zaznamenali Matěj Hampl a Adam Binar.
13. kolo, pátek 27. 10. 2023, 10:00

FK Motorlet Praha

5:2
2:2

Branky: 18. Binar (pen.), 32. a 47. Hampl, 68. Rejman, 82. Binar (pen.) – 4. Dascal, 35. Budín.
Rozhodčí: Tryzna – Vitvar, Prušinovský.
Žluté karty: 3. Binar, 55. Ponikelský – 37. Chekrygin, 40. Mandzyuk.
Diváků: 100.

Petera – Blažek, Novák, Sejkora, Metlický, Rejman, Binar (84. Kareš), Ponikelský (78. Fejgl), Chudý (70. Mokrejš), Zeman (84. Pavlík), Hampl (70. Žalud).

FK Motorlet Praha:

Dudy – Schalek, Kolman, Budín, Job (83. Dang), Kučera, Chekrygin, Čvirk (77. Šoškič), Mandzyuk (77. Štěrba), Kulíšek, Dascal.

Úvodního výkopu se ujali hosté a již ve 4. minutě se jim podařilo jít do vedení. Po dobře zahraném rohu se na levé straně uvolnil Alexandru Dascal, který poslal balón za záda hradeckého gólmana. Krátce poté se do nadějné situace probojoval Myndzyuk, nicméně domácí defenziva si s jeho střelou poradila a míč skončil v zámezí.

Postupem času Votroci převzali iniciativu. Po čtvrthodině hry si připravili odpověď, když byl po faulu na Chudého odpískán pokutový kop, který proměnil Adam Binar. Hosté se snažili strhnout skóre utkání zpátky na svou stranu, ale žádný z jejich pokusů do sítě nemířil. Naopak Hradeckým se podařilo dokonat obrat. Ve 32. minutě poslal Zeman přihrávku z pravé strany na Matěje Hampla, který bez váhání proměnil – 2:1.

Vedení domácích však nemělo dlouhého trvání. Ve 35. minutě zahrávali hosté přímý kop, z něhož se jim díky dorážce Jáchyma Budína podařilo vyrovnat. Hradečtí se pokoušeli o rychlou odpověď, nicméně bez zdárného konce. V závěru půle ještě zahrávali nadějný roh, nikdo však balón do sítě nedopravil. Úvodní dějství tak nabídlo čtyři branky.

Do druhého poločasu vstoupil Hradec velmi dobře. Již ve 47. minutě šel opět do vedení díky trefě Matěje Hampla. Pár okamžiků poté se Hampl pokoušel o hattrick, tentokrát však míč poslal pouze do boční sítě.

Po hodině hry se dostali do nadějné šance i hosté, nicméně Kulíškova střela z hranice vápna letěla přímo do rukavic Petery. Hradec ale zůstával i nadále aktivnější. V 68. minutě měli domácí k dispozici standardku, které se ujal Ponikelský, jenž poslal míč přímo na Denise Rejmana, jemuž už nikdo nebránil v navýšení vedení.

Ani na konci utkání domácí Votroci nepolevovali. V 76. minutě měl gól na kopačce Ponikelský, míč z jeho kopačky však trefil pouze břevno. V samém závěru zápasu byl ještě po faulu odpískán druhý pokutový kop pro Hradec, kterého se opět ujal Adam Binar, který ani tentokrát touto možností nepohrdl a navýšil tak na konečných 5:2. Východočeši tak odčinili porážku z Příbrami a znovu se dotáhli na čelo soutěže, kde mají shodný bodový zisk s Bohemians, Jabloncem a Chrudimí.

Hodnocení Bohuslava Pilného

Naše vítězství se nerodilo lehce, do utkání jsme vstoupili špatně. Z první standardky soupeře jsme dostali gól, potom jsme sice otočili, ale protivník po další standardce vyrovnal a vrátil se zase na koně. Ve druhém poločase jsme, zaplať pánbůh, dali tři góly a utkání zvládli, takže můžeme být spokojení. Tentokrát musím pochválit také naši defenzivu, která pracovala dobře.

Rezerva padla v Kolíně 0:2. Domácí rozhodli ve druhé půli