Těžký soupeř na úvod! Votroci hostí České Budějovice

8. 3. 2018   |   Redakce
Po dvou odložených zápasech konečně přichází první skutečně ostrá zkouška, která prověří připravenost fotbalistů FC Hradec Králové. V rámci 18. kola Fortuna národní ligy zavítá na Malšovický stadion aktuálně čtvrtý celek tabulky z Českých Budějovic. Úvodní hvizd zazní v pátek od 17.00 hodin. Buďte u toho a pojďte podpořit výběr kouče Karla Havlíčka v náročném úvodním duelu.

Českobudějovické Dynamo se před startem jarní části netají nejvyššími ambicemi. Horejšovi svěřenci se jednoznačně chtějí porvat o postup do nejvyšší české soutěže. Zimní přípravu ukončili s bilancí 3-3-3, kdy v posledním utkání přišla vysoká porážka 1:4 s Vlašimí. Jihočeši přes pauzu nejen že neoslabili, ale naopak poměrně výrazně posílili. K týmu se zařadil Filip Hašek, Jan Vondra, Erik Puchel nebo srbský mladík Lazar Sajčič. Vrátil se také zkušený Milan Nitrianský.

Touha po odplatě

„Na rozjezd to rozhodně není žádný lehký soupeř. Ale to je pro nás dobře. Budějovičtí jsou velkým aspirantem na postup. Už na podzim působili velice kompaktně a týmově, což potvrzovali doma i venku. Nyní se navíc ještě posílili. V zápasech, které jsme nyní viděli, mě nejvíc zaujal Sajčič, hodně nepříjemný. Navíc do středu jim přišel Hašek, toho si moc dobře pamatujeme z Vlašimi. Akční rádius, technicky dobře vybavený,“ upozorňuje na nové hrozby soupeře trenér Karel Havlíček.

Hradečtí příznivci mají ještě v živé paměti podzimní vzájemný duel. Na Střeleckém ostrově vládlo Dynamo, které potrestalo bojácný výkon Votroků a zaslouženě vyhrálo 4:1. Čestný úspěch zařídil Honza Pázler. „Dostali jsme tam pořádnou facku. Oni odehráli vynikající utkání a moc šancí jsme neměli. Vzbuzuje to samozřejmě respekt, ale zároveň je to dnes pro kluky i velkou motivací,“ vrací se k nepovedenému střetnutí trenér Havlíček.

Stav hrací plochy je otázkou

Velkým otazníkem, jenž se vznáší v posledních týdnech i dnech nad stadiony v celé České republice, bude kvalita samotné hrací plochy. Právě nevyhovující terén byl hlavním důvodem, proč se Hradci odložilo čtvrtfinále poháru MOL Cup se Zlínem a následně také derby s Pardubicemi. „Hodně záleží na tom, jaký terén bude. Zatím to moc neodtéká a je to pořád zamrzlý. Ale jsme profesionálové, musíme se přizpůsobit tomu, jak to bude vypadat. Přizpůsobí se tomu i část taktiky. Nesmíme si přidělávat zbytečně starosti sami sobě,“ říká kouč Havlíček.

Páteční souboj bude jistě pikantní pro Jiřího Fundu. Odchovanec jihočeského fotbalu, který v létě posílil Hradec Králové, může nastoupit proti týmu, ve kterém fotbalově vyrostl. Co se historické bilance týče, tak ze třiatřiceti utkáních jsme vyhráli devětkrát. Proher jsme si připsali třináct a k tomu hned jedenáctkrát nastala dělba bodů.

O základní sestavě je téměř jasno

Po zdravotní stránce je většina hráčů A tým připravena do zápasu. Problémy hlásí akorát Petr Eliáš, který si zlomil prst na ruce a dostal sádru. René Kropáček má problémy se zády a tak musí docházet pravidelně na fyzioterapii.

„O sestavě máme jasno, uvažujeme akorát o jednom postu. Jsme v očekávání toho, že se zlepšíme a půjdeme nahoru. Věříme tomu, že tabulkou budeme stoupat. Musíme, jsme to dlužni celému Hradci a celému regionu,“ prohlásil Karel Havlíček, a vzápětí ještě dodal na adresu fanoušků: „Víme, že podmínky nejsou teď pro naše příznivce ideální. Přesto je za kabinu prosím o podporu, přál bych si, aby se měli v pátek na co koukat a vše podtrhl úspěšný výsledek.“

Střetnutí FC Hradec Králové – SK Dynamo České Budějovice bude jako hlavní rozhodčí řídit pan Ondřej Ginzel, na čarách mu budou asistovat pánové Zdeněk Koval a Ondřej Kožár.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci se s Varnsdorfem rozešli smírně

Rozhovory

Ondřej Prášil: Remíza byla spravedlivá

Rozhovory

Strašně jsem se těšil, říká David Doležal