Otto Urma: Vítězství jsme šli naproti

10. 3. 2018   |   Redakce
Odehrávaly se poslední vteřiny pátečního utkání 18. kola FNL mezi Hradcem Králové a Českými Budějovicemi. Nastavený čas se nezadržitelně blížil ke svému konci a zápas směřoval k remíze, když přišel první (a jediný!) žlutou kartou oceněný faul utkání. Po nedovoleném zákroku Sajčiče si míč k zahrání trestného kopu připravil Otto Urma, poslal povedený centr před bránu. A dál už to znáte. Vítězný gól Marka Plašila, obrovská radost a emoce. My jsme následující rozhovor věnovali právě novicovi v našem dresu Ottovi Urmovi, který první soutěžní zápas v dresu Votroků okořenil nejen dobrou defenzivní prací, ale také výše popsaným „tříbodovým“ centrem.

Otto, je asi 14 hodin po závěrečném hvizdu zápasu, který přinesl pro Hradec Králové hodně šťastnou tečku. Když se nyní, již bez pozápasových emocí, za odehranými 90-ti minutami ohlédneš, jaký to byl zápas?
Klasické první jarní utkání, spíše o bojovnosti a nasazení, než o fotbalové kráse. Z naší strany tam byla každopádně velká vůle, moc jsme chtěli vstoupit do jarních odvet tříbodovým ziskem. To se nám se štěstím, které Hradci na podzim hodně chybělo, také podařilo. Ale šli jsme tomu naproti a rozhodnutí v samotném závěru bylo odměnou za odhodlání, se kterým jsme na hřiště nastupovali.

Jak se shodli oba trenéři v pozápasových hodnoceních, byli hostující hráči po většinu zápasu více u míče a jako tým působili lépe. Nás trápila spousta nepřesností. Čím to mohlo být?
Byli jsme podruhé na přírodní trávě, takže to pro nás v tomto směru bylo opravdu hodně těžké. Měli jsme vlastně jen předzápasové rozcvičení na normálním hřišti a jinak jsme byli několik měsíců na umělkách. To je samozřejmě v zimním období dobré, ale přechod z umělé trávy hned do ostrého zápasu na trávě přírodní je složitý. Já za sebe říkám, že fotbal na umělce a fotbal na přírodní trávě jsou dva různé sporty. Chování míče je jiné, a včera to nebylo snadné. Dělaly se drny, po kterých míč skákal, občas se naopak až zastavil, místy byla půda vespod dost zmrzlá. Věřím, že to bude na našich výkonech poznat, až budeme více s trávníkem sžití a počasí trávníky zkvalitní.

Byl to pro tebe první mistrák v královéhradeckém dresu, jak jsi ty sám s výkonem spokojený?
Spokojený jsem s tím, že jsme vyhráli. Pokud jde o individuální výkon, máme všichni na víc, takže i já. Dozadu to nebylo špatné, ale chtěl bych víc pomáhat směrem dopředu a to se mi proti Budějovicím nedařilo tak, jak bych chtěl. Tam určitě chci v příštích zápasech přidat a pomoci týmu.

Prozradíš nám, jaké byly týmové pokyny před zápasem?
Stručně řečeno vzadu jednoduše, právě s ohledem na složitý terén. Dostávat míče rychle z vlastní poloviny a na polovině soupeře se snažit něco vytvořit. Já si myslím, že to zná každý, kdo fotbal hrál či hraje, že na podobném terénu se musí hrát přímočaře a nekomplikovat si hlavně vzadu život. Soupeř se snažil o kombinaci možná víc, ale i jim balón při přihrávkách po zemi často utíkal nebo jim přeskakoval přes nohy. V každém případě byly podmínky pro oba týmy stejné.

Takže se těšíš na druhou polovinu dubna, kdy už trávníky budou v lepší kondici?
Když budeme pořád vyhrávat, tak ať je to klidně pořád takto rozbité (usmívá se).

Ty jsi sice nebyl úplně spokojený s tím, jak jsi podporovat útok, ale měl jsi lví podíl na brance Marka Plašila, který nám vystřelil vítězství. Povedený centr před branku budějovického Staňka přišel z tvé levačky. Chtěl jsi to kopat, nebo tam byla nějaké pranice o exekutora?
Dohady nebyly, šlo o standardku z celkem velké dálky. Vzal jsem to na sebe s tím, že zkusím poslat míč s rotací před branku tak, aby se stáčel do ní. Centr se podařil tak, jak jsem si přál, zbytek už odvedl Marek Plašil.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci se s Varnsdorfem rozešli smírně

Rozhovory

Ondřej Prášil: Remíza byla spravedlivá

Rozhovory

Strašně jsem se těšil, říká David Doležal