FCHK: Balucha, Dvořák, Fejglová, Jiroušek, Kosař, Matějů, Plocek, Sláma, Šťovíček, Zadrobílek

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 3:1

Branky: Zadrobílek 2, Balucha

FC Hradec Králové - FK Pardubice 3:10

Branky: Balucha, Matějů, Plocek

Hodnocení:

Těžko se mi hodnotí nějaký herní výkon, když jsme ve většině zápasech působili odevzdaným dojmem a bez chuti udělat něco pro tým. Kromě druhého poločasu s Libercem, který jsme 3:0 vyhráli, jsme znovu nastoupili na hřiště jako jednotlivci, kteří každý hraje sám za sebe a ne za FC Hradec Králové. Úplně nám ze hry vymizela spolupráce, každý jakoby chtěl projít celé hřiště sám. Vůbec jsme nevyužívali lépe postavené spoluhráče. Zdlouhavým vedením míče přes dva až tři hráče, jsme hrozně zpomalovali naše útoky, a tak se soupeř stačil v klidu vrátit pod míč. V tomto důsledku jsme jednoduše přicházeli o míče. Soupeř po zisku útočil do naší otevřené obrany, jelikož naši hráči byli v náběhu směrem nahoru. Vrcholem byli zápasy s Pardubicemi. Nedokážu si vysvětlit rozpoložení našich hráčů v těchto zápasech, jelikož takhle odevzdané zápasy, jsem ještě neviděl. V obou poločasech s Pardubicemi jsme byli z počátku lepší, vždy jsme vedli a v druhém poločase jsme měli vyhrávat po 5 minutách minimálně 4:0, kdy jsme se dostali do 5 tutových šancí, ale bohužel jsme proměnili pouze jednu. Poté se ale oba poločasy vyvíjeli úplně stejně, dva útoky Pardubic dvě branky, na které jsme měli zareagovat zvýšením našeho tlaku. Ale my jakobychom si v hlavách bohužel řekli, že zápas je ztracený a další vývoj už jsme soupeři nechali zadarmo. Nedokáži si vysvětlit jak je možné, že v nás je úplná lhostejnost k výsledku a hlavně k negativnímu vývoji. Hrát když se mu daří umí každý, ale pouze silné týmy umí vyhrávat zápasy, které se pro ně výsledkově nevyvíjí dobře. Tréninkový cyklus nás sice může neustále posouvat, ale pokud k naší hře nepřidáme touhu po vítězství, týmovou spolupráci v útoku i v obraně a chuť nechat na hřišti pro tým všechno nemůžeme se hnout z místa. Je potřeba, aby se nad tímto každý hráč zamyslel.