Jan Pázler: Děláme vše pro to, abychom fanoušky potěšili góly a hrou!

9. 4. 2018   |   FC Hradec Králové
Pod bájnou horou Blaníkem pokračovali Votroci v jízdě na vítězné vlně. DomácíFC Sellier & Bellot Vlašim má sice v názvu výrobce střeliva, ale hráči v modrých dresech měli k dispozici, nutno říci naštěstí pro Hradec, pouze slepé náboje. Naopak tým z města pod Bílou věží se mohl i tentokrát opřít o svého kanonýra JANA PÁZLERA, který zaznamenal v pořadí již 15 branku v probíhajícím fotbalovém ročníku.

Honzo gratulace k výhře i dalšímu střeleckému „zářezu“ na pažbě. Jak bys čtenářům parádní trefu, kterou jsi zvyšoval vedení našeho týmu na 2:0, popsal?
Základem všeho byla výborná přihrávka od Funa (Jiří Janoušek), který poslal z půlky obloučkem kolmou přihrávku mezi stopery. Jeden z nich míč netrefil a já jsem se ocitl za jejich zády. Všiml jsem si, že brankář je někde na penaltě, tak jsem ho zkusil přelobovat a podařilo se.

Branka to byla parádní i důležitá, protože potvrdila a navýšila naše vedení po úvodní trefě Adama Vlkanova. Ty jsi mohl přidat ještě jednu, po krásné akci Milana Černého, ale tam jsi míč promáchl.
Tak to úplně přesně nebylo, míč netrefil Šváňa (Petr Schwarz), já jsem nabíhal a na přihrávku jsem nedosáhl. Naštěstí nás to nemuselo ani jednoho mrzet, protože se ke střele dostala Urmič (Otto Urma) a dělovkou všechno propálil a dal už na 3:0.

Poločasové vedení o tři branky bylo přesvědčivé. Co jste si říkali o poločase v kabině, jaké byly pokyny trenéra?
Říkali jsme si, že nesmíme polevit, hrát jako prvních pětačtyřicet minut a hlavně abychom nedostali brzy gól…..

To se nám nevyplnilo, snížení domácích přišlo po pár desítkách vteřin…
Je to tak, bohužel jsme obdrželi branku hned v první minutě, pak tam měla Vlašim sérii rohových kopů, kdy jsme byli pod jejím tlakem, nám se podařilo všechny závary a nebezpečí vyřešit, střely zablokovat, a v té poslední třetině zápasu už jsme si dokázali výsledek a bodový zisk pohlídat.

Domácí útočníci se několikrát skáceli v našem vápně, jeden z nich obdržel za „modlení penalty“ dokonce žlutou kartu, jak jsi tyto situace viděl přímo z trávníku?
Rozhodčí to posuzoval správně, tam žádný penaltový faul nebyl. Domácí to zkoušeli, padali tam často a rozhodčí byl, podle mého názoru, v tomto naprosto přesný a všechny situace posoudil správně.

Votroci teď dokázali vyhrát tři po sobě jdoucí zápasy a tabulkou se tak tým posunul vzhůru. Podařilo se tím odčinit herní výpadek na Žižkově?
Poslední tři utkání jsme zvládli dobře, nálada v kabině tomu odpovídá. Zápas na Viktorii Žižkov je ale taková kaňka na jarních výkonech. Prohráli jsme v Praze, protože jsme hráli tak, jak jsme hráli. Paradoxně přitom asi s nejhratelnějším soupeřem z těch, se kterými jsme se na jaře utkali. Myslím si ale, že jsme si z toho vzali ponaučení, semkli jsme se, na hřišti opravdu na doraz bojujeme, skvěle se doplňujeme a hrajeme poctivě týmově. Je to teď dobré.

Sám říkáš, že tým zdobí bojovnost. Skutečně už v derby byl patrný výrazný posun, viděli jsme Hradec, jaký jsme si všichni přáli, hráče rvoucí se, bojující od první do poslední minuty za svůj dres. Myslíš si, že právě v tomto přístupu je nyní jedna z hlavních předností našeho týmu?
Určitě ano, derby nám v tomto směru pomohlo, nastartovali jsme se, jak jsem již říkal, ten přístup je velmi pevně týmový, poctivý, zápasy jsou odpracované na maximum. Když se k tomu přidají i branky, poroste všem sebevědomí a zlepší se i taková ta fotbalovost.

V posledních dvou zápasech si vstřelil tři góly, tři jsou i naše výhry v řadě. Zkus se trochu odvázat a jako střelec a fotbalový šoumen Zlatan Ibrahimovič bombasticky pozvi diváky na svůj další střelecký koncert a také další vítězství Votroků, když v pátek hostíme Varnsdorf…
Ibrahimovič je velký hráč a střelec, a musím říct, že jeho „hlášky“ mne také pobaví. Ale já jsem přece jen jiný a tak budu zvát po svém: „Můžu slíbit, že se budeme opět rvát od první minuty a uděláme všechno pro to, abychom vás potěšili a výhrou potvrdili zisk z Vlašimi. Určitě se budu snažit dát gól, ale hlavní je výhra týmu. Přijďte nás podpořit, hrajeme i pro vás a za vás!“

Honzo, děkuji, Zlatan by určitě slíbit hattrick, ale my se těšíme na splnění tvého slibu.