Adam Vlkanova prodloužil smlouvu do roku 2022

22. 2. 2019   |   FC Hradec Králové
Když se mluvilo o možných odchodech z kádru Votroků, jeho jméno bylo skloňováno často. Adam Vlkanova ale spojil svou budoucnost s Hradcem – podepsal novou smlouvu, která platí do června 2022. „Chci si tady zahrát ligu. A z týmu cítím sílu, věřím mu,“ říká jeden ze zástupců kapitána Radima Ottmara.

Co pro tebe prodloužení smlouvy znamená?

To, že všem ukážu, že tady chci být a že tady chci vykopat ligu. Chci si ji tady zahrát a být jedním z hlavních, kdo se o to zaslouží.

Rozmýšlel ses hodně? Není tajemstvím, že tě oťukávaly kluby, které už v nejvyšší soutěži jsou.

Rozmýšlel jsem se z různých pohledů. Člověk se chce posouvat dál, ale taky tady mám rodinu a zázemí. Nakonec jsme se domluvili. Kdyby přišla nějaká dobrá nabídka pro klub i pro mě, dá se o ní mluvit vždycky, ale teď jsem tady spokojený a budu dělat všechno pro to, abych pomohl tomuhle klubu.

Říkáš, že se chceš posouvat dál. Cítíš, že se pod vedením Zdenka Frťaly tým zlepšuje?

Jako tým určitě. Po fyzické stránce i po té psychické. Vidím nárůst sebevědomí u více hráčů, to určitě potřebujeme. Zlepšují se i další věci v zázemí týmu, po mnoha stránkách to tady jde nahoru.

V zimní pauze jsi byl zraněný. Jak jsi to snášel?

Bylo to těžké. Viděl jsem kluky, jak běhají po hřišti, já jsem musel být každý den v posilovně. To si zrovna neužívám, ale musel jsem to odmakat a naposilovat tak, aby mi koleno drželo. Teď už jsem zpátky, za to jsem rád.

Máš za sebou dva poločasy – jeden v áčku, jeden za juniorku. Cítil jsi nějaké zdravotní nebo kondiční limity?

Po zdravotní stránce jsem se cítil dobře. Určitě bylo znát, že jsem nějakou dobu nehrál. Na druhou stranu, ve dvou dnech jsem byl snad na třech různých umělkách, každá byla jinak tvrdá nebo měkká. Nohy tak dostaly zabrat víc, než kdybychom byli pořád na jedné. Byl jsem unavený, ale fyzicky jsem se cítil dobře. Jsem připravený.

A jak je připravený tým?

Jsme silní. Když se bavím s klukama, když vidím mužstvo na tréninku, cítím sílu. Samozřejmě bude záležet na tom, jak se nám ji podaří ukázat v zápasech, ale tomuhle týmu věřím.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Zdenko Frťala: V každém zápase jde o hodně

Tisková zpráva

Víkendový program Votroků

Rozhovory

Jakub Šípek: Chceme se rozloučit s fanoušky výhrou