Střelec Gazar? Teď ho to trefuje dobře, směje se Karel Krejčík

10. 7. 2018   |   FC Hradec Králové
Příprava hradecké juniorky už je v plném proudu, tým do jedenadvaceti let už má za sebou první dva zápasy. V nich na sebe upozornil Gazar Dermedjan, který dal pět gólů ze šesti. „Teď ho to ve vápně trefuje dobře. Snad mu to vydrží,“ směje se trenér Karel Krejčík, když popisuje složité začátky letních tréninků svého mužstva.

Jaký byl začátek přípravy juniorky?

V tomhle období, ve kterém kluci přecházejí z dorostu do juniorky, to je složité. Řada z nich hledá vysoké školy, pak nemá ani smysl, aby tady pokračovali. Jakmile nastoupí do školy, jejich tréninkové možnosti jsou výrazně omezené. Několik dorostenců, kteří měli jít k nám, do přípravy ani nenastoupilo – jeden jde studovat do Brna, další do Prahy... Pro sezonu bychom měli mít kádr aspoň dvanáct plus dva, protože jinak bychom měli problém s počtem hráčů.

První tréninky jste vedl třeba osm fotbalistů. To není nic moc.

Museli jsme začít přípravu brzy, někteří kluci ještě dodělávali školy, měli nějaké vodácké kurzy. Někdo si dopředu naplánoval a zaplatil aspoň týden dovolené... Kvůli tomu jsme museli i zrušit první přípravné utkání s Jabloncem. Napočítal jsem, že by nás bylo asi deset. Teď se to zlepšilo, dvanáct až čtrnáct nás trénuje.

A mohli jste odehrát první dvě přípravná utkání. Jak hodnotíte výhru nad Jihlavou a remízu s Mladou Boleslaví?

S Jihlavou jsme v Opatovicích podali celkem solidní výkon. Vyhráli jsme 4:0, to bylo povedené. Pak jsme jeli za Mladou Boleslaví na jejich soustředění v Krkonoších, v Dolní Branné jsme si zahráli na krásném hřišti proti velice kvalitnímu soupeři. Nastoupilo za ně pár kluků, kteří se nevešli do kádru áčka, třeba Jiří Valenta nám dával dva góly z trestňáků. Byli jsme horší, ale podařilo se nám uhrát nerozhodný výsledek, což beru jako úspěch.

Jak máte domluvenou spolupráci s A týmem pro nadcházející sezonu?

Na utkání s Mladou Boleslaví nám přijeli tři hráči: Hašek, Funda a Kropáček. S trenérem Frťalou jsme domluvení, že se u nás budou kluci rozehrávat, mně osobně se líbí, že by kádr áčka neměl být tak široký, protože v minulé sezoně jsme to hodně stavěli právě na klucích z A týmu. Třeba nebudou takové výsledky, ale zase to bude lepší pro kluky, co mám v juniorce. Když chodí na trénink v malém počtu, a ještě si pak v pondělí kvůli hráčům z áčka nezahrají, nic to pro ně neřeší.

Takže budete mít stabilnější kádr juniorky?

Ano, ale samozřejmě, že bez pomoci z áčka to nejde. Musíte mít v každém zápase aspoň dva tři hráče na střídání, takže doplnění počtu z A týmu je nutnost.

V jakém stavu máte tým teď?

Jsou tam nějaké drobné zdravotní problémy, ale na to, že jsme poslední týdny častěji trénovali dvoufázově, je to dobré. To musím zaklepat na dřevo.

Střelecky se ve dvou zápasech blýskl Gazar Dermedjan. Nepřekvapil i vás?

Překvapil. Už tady byl, na zkoušce se střelecky moc neprosadil, ale teď ho to ve vápně trefuje dobře. Docela na to koukám – ze šesti gólů dal pět, šestý dal další zahraniční hráč Vukčevič. I klukům jsem říkal, že Čechům to tam moc nepadá. Gazarovi přeju, aby mu to vydrželo. Ze začátku kňučel, bolely ho záda... Je silově zanedbaný, ale srovnává se s tím dobře. Až čas ale ukáže, co v něm je. Je pro něj dobré, že přišel do přípravy, uděláme si na něj názor a na podzim v zápasech se ukáže.

Ve kterém z vašich hráčů je potenciál, že by to mohl dotáhnout do áčka?

Potenciál je v každém. Zažil jsem tolik fotbalistů, o kterých se říkalo, že jsou průměrní, a došli do reprezentace. A ti, kteří byli největšími talenty v žákovských a dorosteneckých týmech, pak v pětadvaceti třeba nehráli fotbal.

Jaký máte teď nejbližší program?

Ve středu hrajeme ve Vysokém Mýtě, v sobotu v Lovčicích s Převýšovem, pak týden tréninků, během kterého bych chtěl ještě jeden modelový zápas s dorostem. A v pondělí třiadvacátého už hrajeme mistrák s Českými Budějovicemi na Slavii.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků

Reportáž

Hradecké dorostenky porazily výběr pekingské univerzity 2:1

Reportáž

Hradečtí fotbalisté navštívili Dětský diagnostický ústav v Plotištích