Votroky na Spartě zlomila druhá půle

21. 8. 2021   |   FC Hradec Králové
Sympatickým výkonem v prvním poločase se v pátém kole FORTUNA:LIGY prezentovali Votroci. Poločasovou remízu ale neudrželi, domácí jejich statečný odpor sérií úderů ve druhé půli zlomili.
5. kolo, sobota 21. 8. 2021, 19:00

AC Sparta Praha

4:0
0:0

Branky: 54. Hložek, 66. a 88. Pešek , 71. Polidar. Rozhodčí: Machálek – Kříž, Vodrážka. ŽK: 18. Král, 34. Kodeš, 55. Donát, 68. Harazim, 84. Prekop. 6263 diváků.

AC Sparta Praha:

Nita – Wiesner (84. Gabriel), Panák, Hancko, Polidar – Pavelka, Sáček – Karabec (59. Karlsson), Hložek (84. Souček), Pešek – Pulkrab (76. Drchal).

Fendrich – Mejdr, Donát, Král – Harazim, Kodeš, Rada (76. Soukeník), Urma (90. Klíma) – Rezek (60. Prekop), Kubala (60. Dvořák), Vlkanova (76. Vašulín).

Miroslav Koubek udělal čtyři změny v sestavě, do ofenzivy poslal menší a rychlejší typy. I díky jejich napadání byl úvod utkání vyrovnaný, hrálo se hlavně mezi oběma vápny. Po deseti minutách se po chybě v hradecké obraně dostal tváří v tvář Vilému Fendrichovi Matěj Pulkrab, hradecký brankář ale jeho vyloženou šanci zlikvidoval.

O čtyři minuty později zahrozil po rohovém kopu Filip Panák, který si naskočil na centr na vzdálenější tyči a hlavou poslal míč jen o kousek nepřesně.

Na druhé straně se z pravé strany probíjel do vápna Adam Vlkanova, jeho přihrávka před bránu ale Filipa Kubalu minula.

Votroci mohli znenadání udeřit ve 25. minutě. Centr Otto Urmy srazil Panák k Janu Královi, ten z ostrého úhlu trefil spojnici tyče a břevna. Jenže hned vzápětí bylo hostům úzko. Adam Hložek krásně uvolnil naběhnutého Dávida Hancka, ten se snažil celou akci ještě vylepšit přihrávkou na Adama Karabce. Jeho střela z ostrého úhlu ale místo odkryté brány trefila jen boční síť.

Ve 39. minutě se do velké šance hnal Kubala, šel sám na Florina Nitu, ale rumunský brankář mu pohotovým vyběhnutím až před vápno a skokem na zem zakončení znemožnil. Potom právě Kubala připravoval příležitost pro Vlkanovu, ale na malém vápně přihrávku zblokoval Panák.

Na druhé straně se opět vytáhl Fendrich, když po rozehraném rohovém kopu vypálil tvrdě z dálky Michal Sáček. Hradecký gólman jeho ránu vytěsnil.

Deset minut po pauze Sparta udeřila. Rychlou akcí po pravé straně se míč dostal do šestnáctky k Hložkovi a ten prudkou ranou na přední tyč Fendricha prostřelil. 1:0.

Hosté mohli odpovědět o dvě minuty později. Urma pěkně našel ve vápně Jakuba Rezka, ten se ale musel pro míč mírně vracet a napálil ho nad břevno.

V 66. minutě přišel druhý trest. Pulkrab s Hložkem dostali míč k Jakubu Peškovi, ten šel z úhlu na Fendricha a křížnou střelou k zadní tyči ho překonal podruhé – 2:0.

O pět minut později už bylo Votrokům ouvej. Prudkou Sáčkovu střelu zpoza vápna ještě Fendrich vyrazil, u míče ale byl první Matěj Polidar a zasadil hostům třetí ránu.

Nulu na kontě Hradeckých mohl smazat střídající Pavel Dvořák, jeho střelu z otočky ale Nita kryl. Na druhé straně měli Votroci štěstí, když David Moberg Karlsson svůj samostatný únik zakončil střelou vedle.

V 88. minutě Sparta navýšila skóre. Drchal ve vápně sklepnul míč na Peška, který prudkou střelou překonal Fendricha a připsal si druhou branku v utkání – 4:0.

Votroci tak po nerozhodném výsledku z prvního poločasu odjíždějí z Letné s porážkou 4:0.