ŽIVĚ: FC Hradec Králové – FK Blansko

28. 4. 2021   |   FC Hradec Králové
Tak přece jen! Od 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se na tribunách Malšovického stadionu může objevit aspoň omezený počet diváků. Pro Votroky tahle zpráva nemohla přijít v lepší čas – proti FK Blansko jim můžou fanoušci pomoct odpíchnout se od povedené série k dalšímu bodovému zisku. „Doufám, že tohle je první krok k tomu, aby se tribuny plnily víc a víc,“ usmívá se hlavní trenér Zdenko Frťala.

Mezi zápasem v Ústí nad Labem a domácím utkáním proti Blansku se mohli Votroci cítit až trochu nesví. Vždyť poté, co během sedmadvaceti dnů odehráli sedm zápasů, najednou dokázali do tréninkového plánu vmáčknout i nějaké to volno a lehčí trénink. „První dva dny jsme využili na odpočinek,“ přisvědčuje Zdenko Frťala. „Přesvědčili jsme se, že jsme dobře trénovaní, zápasy v rychlém sledu jsme zvládli. Tahle energie pro nás musí být hnacím motorem,“ chválí hráče.

Nejen že Votroci rychlý sled zápasů zvládli, oni během něj navíc vytvořili vítěznou šňůru a vypracovali si slibný náskok na čele tabulky druhé nejvyšší soutěže. Stejně jako před předchozími zápasy ale i teď Frťala mluví o pokoře. „Nesmíme podléhat sebeuspokojení. Momentálně myslíme jen na nejbližší utkání s Blanskem. Plusové body, které jsme získali do tabulky, jsou pro nás cenné. Soupeř, který přijede, má svoje problémy, vnímáme je, ale jakékoli podcenění nemůže přicházet v úvahu,“ burcuje.

Ano, soupeř od Moravského krasu v týdnu před zápasem potvrdil, že se kvůli nedostatku financí nebude ucházet o licenci pro příští sezonu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. „Jenže jak se to na nich projeví, to nevíme. Musíme věřit svým schopnostem, svým kvalitám. Určitě svou kůži neprodají lacino, budou třeba chtít ukázat, že do druhé ligy i tak patří. Je to smutné pro fanoušky, ale prostě je to osud klubu,“ přemítá Frťala nad mužstvem, které od zimy vede Martin Pulpit. „Přivedl si nové hráče, v utkáních je jejich dost velká rotace. Impulz v průběhu jarní části přinesl, ale my známe jejich silné a slabé stránky, určitě se na ně připravíme,“ přesvědčuje hradecký kouč.

Připraveni mohou být i fanoušci – ti s permanentními vstupenkami se při splnění podmínek po dlouhé době dostanou na stadion (POKYNY ZDE). „V posledních zápasech venku jsme slyšeli diváky, kteří nás přišli podpořit na venkovních zápasech. Tedy, někteří nás přijeli podpořit. Doufám, že tohle je první krok k tomu, aby se kapacita stadionu naplňovala víc a víc. Je naprosto zbytečné bavit se o tom, jak moc nám lidi na tribunách chybí – vždyť to je sport pro lidi,“ vítá návrat alespoň části diváků Frťala.

Utkání proti FK Blansko začíná v pátek 30. 4. v 17:00 a ti z fanoušků, kteří se na stadion nedostanou, ho můžou sledovat v přímém přenosu ZDE.

FK Blansko

V tabulce: 12. | 5-5-10 | 22:26 | 20 bodů

Nejlepší střelec: Filip Žák – 4

Poslední zápas:

FK Blansko – FC Vysočina Jihlava 1:3

Branky: 42. Sedlo – 15. Vedral, 86. Červ z pen., 90. Křišťál.

Blansko: Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – Ngoma (80. Vasiljev), Kopičár, Buchta, Vlachovský (69. Bartolomeu) – Žák (80. Koraksić), Machálek (46. Lhotecký).

Poslední vzájemný zápas:

25. 11. 2020 – Stadion Na Údolní – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FK Blansko – FC Hradec Králové 1:2 (0:0)

Branky: 50. Harba – 82. Novotný, 87. Prekop. Rozhodčí: Marek – Mojžíš, Mikeska. ŽK: 34. Kopičár, 62. Harba, 90+2. J. Šašinka – 51. Urma.

Blansko: Halouska – Sukup, Štrbák, Vincour, Klusák – Vasiljev (85. Přerovský), Kopičár (89. Holek), Buchta, Kania – Harba (70. Šašinka) – Žák.

FCHK: Ottmar – Mejdr, Donát, Král, Urma (74. Leibl) – Soukeník (80. Samko), Kodeš – Záviška (60. Novotný), Kateřiňák (60. Dvořák), Vlkanova – Prekop.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

V sobotu změří Votroci síly s Bohemians

Rozhovory

Stanislav Hejkal: Jsou tu mladí, hladoví kluci, to mám rád

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky k přípravným utkáním