Proti Blansku rozhodl Pavel Dvořák

30. 4. 2021   |   FC Hradec Králové
V rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal do Hradce Králové celek Blanska. O osudu utkání rozhodli Votroci ve druhém poločase z pokutového kopu, který byl nařízen po nedovoleném zákroku na Adama Vlkanovu. Penaltu zkušeně proměnil Pavel Dvořák a zajistil tak osmou výhru v řadě.
21. kolo, pátek 30. 4. 2021, 17:00

FK Blansko

1:0
0:0

Branka: 78. Dvořák z PK. Rozhodčí: Proske – Hock, Mojžíš. ŽK: 73. Vučić, 90+1. Leibl – 34. Kopičár.

Reichl – Čech (46. Vučić), Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (61. Soukeník) – Prekop (61. Král), Dvořák, Vlkanova (79. Kateřiňák) – Vašulín.

FK Blansko:

Halouska – Sedlo, Aggoun, Černín, Klusák – Kopičár, Koraksić (66. Lhotecký), Vasiljev, Buchta (80. Kepl) – Ngoma (66. Vlachovský), Žák.

V prvním poločase byli fotbalisté Hradce Králové aktivnějším týmem, měli častěji míč na svých kopačkách a trpělivě dobývali hostující obranu. První slibnou možnost měl v 7. minutě Daniel Vašulín, který dostal balon od Erika Prekopa a následně pálil z hranice velkého vápna. Brankář Halouska včas vyběhl a střelu vyrazil.

Další šance přišla ve 36. minutě, po souvislém tlaku se k zakončení z levé strany probojoval Erik Prekop, jeho pokus jen těsně minul břevno. Poté vyslal Adam Vlkanova rychlý pas na Daniela Vašulína, ale blanenský Halouska byl rychle na zemi a bleskově zasáhl. Hostující gólman byl v plné permanenci i v závěru první půle, kdy hlavičkoval aktivní Prekop, ani tentokrát to gólovým úspěchem.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky viděli diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích obrovskou příležitost Votroků. Vysoký míč z pravé strany se snesl na Daniela Vašulína, který osamocený na hranici velkého vápna zakončil z první nad branku Blanska. Hned vzápětí to byl opět dvaadvacetiletý útočník, jenž se nejprve prosadil individuálně a poté nedokázal přehodit vyběhnuvšího Halousku.

Dobré parametry měla i akce Adama Vlkanovy ze 60. minuty. Hradecký kapitán posunul do vápna na připraveného Vašulína, který mířil na zadní tyč, těsně vedle. O deset minut později zahrál Adam Vlkanova standardní situaci na vzdálenější tyč, jeho pravačce chyběla větší přesnost.

Hradečtí se dočkali v 76. minutě. Za obranu Blanska se dostal Adam Vlkanova, kterého v pokutovém území nedovoleně zastavil Černín. Sudí Proske neváhal a ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil Pavel Dvořák a nekompromisní ranou k levé tyči poslal Votroky do vedení, 1:0.

Závěr páteční duelu byl plný osobních soubojů, obě mužstva bojovala o každý metr hřiště. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly se již pozorně soustředili na defenzivní činnost a v poklidu si došli pro další tři body za těsné vítězství.