Další kandidát na titul – přijede Plzeň

10. 5. 2022   |   FC Hradec Králové
Předposlední kolo Skupiny o titul je pro Votroky zároveň posledním „domácím“ utkáním – a přivítají v něm dalšího kandidáta na zisk mistrovské trofeje. Povede se jim po Slavii a Spartě obrat o body také Plzeň? Zápas začíná ve středu 11. května v 19:00.

První porážku ve Skupině o titul mají za sebou Votroci, o víkendu si ji přivezli z Ostravy. Přitom ve čtvrtém vzájemném setkání s Baníkem paradoxně předvedli možná nejlepší výkon. „Měli jsme spoustu šancí, měli jsme zvýšit na 2:0 a zápas by byl někde jinde. Pak jsme dostali dva hloupé góly, takové nedostáváme. Třetí přišel, když jsme hráli v deseti vabank. Herně jsme byli dominantnější,“ ohlíží se za výsledkově nepovedeným duelem asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Zklamání z porážky musejí Votroci vstřebat rychle, zápas s Plzní je vložený do posledního týdne sezony. Její konec už je na obzoru – a Hradečtí vědí, že bude v každém případě úspěšná. Mohli by už být myšlenkami u moře? „Dovolená se blíží, ale my jsme jazýčkem na vahách ve hře o titul, takže kluci jsou soustředění. Vnímáme to. Sebrali jsme bod Spartě, ta to od té doby vzdala, obrali jsme Slavii, teď nás čeká Plzeň...“ nedořekne myšlenku Hejkal. Role toho, kdo míchá kartami, je ve Skupině o titul pro Votroky hodně příjemná.

Teď je čeká první tým tabulky, který v závěru sezony mocně finišuje. Plzeň zatím v nadstavbové části ztratila nejmíň bodů – doma si poradila se Slováckem a se Spartou, na hřišti Slavie uhrála remízu. V tabulce před ní má dvoubodový náskok, a je tedy největším favoritem na titul, i když se ozývají hlasy kritizující její herní projev jako příliš defenzivní. „S tím nesouhlasím. Plzeň je systémově dobrá, hraje to, na co má hráče. Trenér Bílek to sešněroval tak, že před sebe nepustili Slavii, klobouk dolů před nimi. Otázka je, jak je naruší červená karta pro Buchu, ale podle mě si poradí,“ přemýšlí Hejkal. Zároveň ale připouští, že defenziva je výraznou zbraní Západočechů. „Asi mají nejlepší obranu v lize,“ uznává.

Do sestavy Votroků se může po karetním trestu vrátit Michal Leibl, zdravotní potíže trápí Daniela Vašulína a Adama Vlkanovu. „Vlčák má problémy s kotníkem a kolenem, ten je padesát na padesát. Ostatní mají jen drobné šrámy ze soubojů, na to jsme zvyklí,“ krčí rameny Hejkal.

Utkání s Plzní začíná ve středu 11. května v 19:00. Vstupenky pro fanoušky Hradce jsou v prodeji ZDE, pro hosty ZDE.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Prodej permanentek odstartoval! Získejte své místo v nové aréně

Tisková zpráva

FC Hradec Králové představuje alternativní logo

Rozhovory

Adam Gabriel a Matěj Koubek vyrazí na EURO U21