Prohlášení k situaci Jana Mejdra a Adama Vlkanova

11. 5. 2022   |   FC Hradec Králové
K poslednímu domácímu utkání sezony proti Viktorii Plzeň dnes Votroci nastoupí bez dvou stabilních hráčů základní sestavy, Jana Mejdra a Adama Vlkanova.

Jan Mejdr a Adam Vlkanova v týdnu porušili své profesionální smlouvy a přestupní řád FAČR tím, že bez svolení klubu (a bez jeho vědomí) jednali se zástupci Slavie Praha. Za tento prohřešek jim vedení FC Hradec Králové udělilo interní pokutu, kterou hráči přijali, a celou situaci tím považujeme za vyřešenou.

Druhá věc je, že ani jeden z hráčů není připraven nastoupit k zápasu. Adam Vlkanova kvůli zranění opustil předčasně hřiště Baníku Ostrava a nedokončil ani včerejší předzápasový trénink. Po souboji s Ladislavem Takácsem má pohmožděné koleno a kotník. Jan Mejdr má v tuto chvíli na stole tři nabídky na přestup – mimo jiné od obou klubů, které spolu bojují o titul – a sám připouští, že není připravený nastoupit k utkání s čistou hlavou. Do konce sezony proto už v nominaci na zápasy figurovat nebude.

Ke všem utkáním posíláme na hřiště aktuálně nejsilnější možnou sestavu. Bojujeme za Hradec, nikoli za Slavii nebo za Plzeň. Ostatně, oba tyto soupeře jsme už v této sezoně porazili.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Osmifinále MOL Cupu v Budějovicích se odehraje na začátku února

Aktuální zprávy

Votroci navštívili dětskou kliniku hradecké fakultní nemocnice

Aktuální zprávy

Tipovací soutěž Votroků se školáky otevírá 2. kolo