Votroci se z Prahy vrací bez bodů

18. 3. 2018   |   Redakce
Dvě změny přichystal kouč Havlíček od posledního utkání s Českými Budějovicemi. Od prvních minut nastoupil Jirka Janoušek a na hrotu také mladík Jakub Šípek. Na lavičku naopak usedl Funda a Schwarz. Domácí byli po celý průběh nedělního duelu úspěšnějším týmem, v každém poločase přidali po jedné brance. Fotbalisté Viktorie Žižkov tak po dlouhých jedenácti letech dokázali porazit Hradec Králové.
19. kolo, neděle 18. 3. 2018, 10:15

FK Viktoria Žižkov

2:0
1:0

Branky: 29. Kuchta, 56. Urbanec. ŽK: 19. Čech, 26. Pajer, 28. Kvída – 51. Kuchta, 55. Košťál, 67. Podrazký. Rozhodčí: Dubravský – Caletka, Novák. Počet diváků: 781 (52 hostů).

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský - Podrazký, Pavlata – Štípek (86. Trávníček), Batioja (75. M. Čermák), Urbanec – Kuchta (90. Musa).
FC Hradec Králové: Ottmar – Černý, Čech (83. Zorvan), Kvída, Urma – Martan, Janoušek (72. Súkenník), Pajer, Vlkanova – Šípek (46. Schwarz), Pázler.

Žižkov zvládl první poločas mnohem lépe. Vytvořil si řadu možností, zahrával takřka deset rohových kopů a na promrzlém trávníku se pohyboval aktivněji. První branková příležitost byla k vidění po vzorovém uvolnění Pardubského, jeho prudká střela skončila sražená mimo branku.

Ve 27. minutě zužitkovali domácí svoji dosavadní převahu. Do pokutového území se dostal aktivní Kuchta, kterého Radim Ottmar celkem zbytečně fauloval. Sudí Dubravský neváhal ani minutu a nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Podrazký. Jeho penaltu sice brankář Ottmar skvěle vyrazil, ale k dorážce se jako první probojoval Kuchta a dostal míč do sítě, 1:0.

Svěřenci kouče Bohuslava Pilného byli nadále při chuti. Zcela ovládali střed hřiště, aktivně napadali a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 34. minutě se od Čecha odpoutal Kuchta a pálil těsně vedle. O pár okamžiků později po centru zprava zakončoval v ideální pozici Podrazký, ale trefil jen připraveného Ottmara. Votroci se na útočnou půlku dostávali jen sporadicky, ale přece jen sehráli v závěru první půli rychlý protiútok, který po centru Martana mohl zakončit Vlkanova. Proti však byl gólman Hrubeš, jenž skvěle vyběhl a zažehnal hrozící gólové nebezpečí.

I úvod druhé pětačtyřicetiminutovky vyzněl lépe pro Pražany. Hradečtí zahrávali standardní situaci, které se domácí ubránili a následně ukázali naprosto vzorový protiútok. Na jeho konci stál Urbanec, který propálil vyběhnuvšího Ottmara, 2:0. Kontaktní branku mohl Hradec dát po centru střídajícího Schwarze, ale Honza Kvída nedokázal nabídnutou možnost přetavit v tížený gól.

Žižkov dále předváděl vysoký presing a především velmi koncentrovaný výkon, kdy obraná řada byla pro Votroky jen těžko prostupná. A když už se výběr trenéra Karla Havlíčka dostal do pokutového území soupeře, tak finální akce brzdily nepřesnosti. Možnost měl třeba po přímém kopu Honza Pázler, ale brankář Hrubeš byl pozorný. Definitivně mohl v 87. minutě rozhodnout domácí Čermák, jeho samostatný nájezd však bravurně lapil Ottmar. Na výhře Žižkova se již nic v samotném závěru nemohlo změnit, domácí tak po zásluze berou tři body.

Velké poděkování patří fanouškům Hradce Králové, kteří vážili při chladném nedělním dopoledni cestu do Prahy. Po celý zápas neúnavně fandili a hnali Votroky i za nepříznivého stavu.

Bohuslav Pilný (FK Viktoria Žižkov): "Bylo to hodně o bojovnosti a důrazu. Měli jsme tam ale i fotbalový věci. Z mého pohled je vítězství zasloužený. Jsme moc rádi, že jsme udělali takovouhle sérii tří vítězství a posunulo nás to do klidného středu tabulky."

Karel Havlíček (FC Hradec Králové): "Základním rozdílem bylo srdíčko, Žižkov se lépe přizpůsobil terénu, více bojoval, dal do toho více důrazu. Asi v kabině nemáme typy hráčů, kteří se tomu dokáží přizpůsobit. Dali jsme tam dnes tři hráče kvůli rychlosti, aby přehráli starší stopery domácích. V prvním poločase to bylo do ofenzivy totálně jalový, ve druhém poločase to bylo už trochu lepší. Něco jsme si vypracovali, ale většina byla zblokována. U pokutového kopu škoda dorážky do prázdné brány, ještě jsem to klukům před penaltou říkal."