Klobouk dolů před našimi fanoušky, děkuje Radim Ottmar

18. 3. 2018   |   Redakce
Kapitán Votroků v žižkovském utkání, brankář Radim Ottmar, samozřejmě nebyl s konečným výsledkem zápasu ani trochu spokojený. V prvním poločase dokázal chytit penaltu, ale na dorážku Kuchty už byl krátký. Přinášíme vám jeho hodnocení utkání, které skončilo porážkou Hradce Králové v poměru 2:0.

Radime, jaký zápas to na Žižkově byl?
Věděli jsme, že nás na Žižkově nic lehkého nečeká. Viktorka v zimě dobře doplnila kádr a na jaře podává velmi kvalitní výkony. I když jsme se na to připravovali, tak bohužel se nám tady dnes nedařilo plnit taktické pokyny, se kterými jsme do utkání nastupovali. Domácí se jednoznačně lépe dokázali vyrovnat s těžkým terénem, kdy na trávníku byla ledová krusta. Snažili jsme se hrát vzadu jednoduše, ale nedařilo se nám pak udržet vepředu míče a kombinovat pak na jejich půlce.

Hlavně v první půli nás domácí přehrávali..
První poločas jsme se vůbec nedostali do naší hry, ale ani ten druhý nebyl z naší strany dostatečně kvalitní na to, abychom zápas otočili. Dnes ten zápas prostě z naší strany nebyl dobrý, nezasloužili jsme si bodovat a Žižkov prostě vyhrál zaslouženě.

První gól jsme dostali z penalty, po tvém faulu, můžeš objasnit, co se tam přesně stalo?
Fanda Čech netrefil dobře míč, snad se mu to odrazilo od stojné nohy směrem k naší brance, já jsem tam šel proti Kuchtovi a on to sehrál dobře, šlápnul si na mne a upadl. Míče jsem se nedotknul, takže penalta byla asi v pořádku.

Ty jsi ji ale zneškodnil, gól přišel až z dorážky…
To je samozřejmě škoda, tohle by měl mít bránící tým pod kontrolou. Bohužel jsme zaspali, Viktorka šla do vedení a my jsme dnes nehráli tak, abychom si ho dokázali od ní vzít.

Jedna věc vás snad mohla potěšit, a to fanoušci, kterých přijela, i přes nepříznivé klimatické podmínky, dobrá padesátka. Povzbuzovali vás po celých 90.minut. Jak je pozvat po dnešním výkonu na derby, které je před námi v sobotu?
Fanoušci byli dnes skvělí, přijelo jich hodně, v mrazu fandili i za nepříznivého stavu, klobouk dolů před nimi. Byli slyšet jednoznačně víc než domácí fanoušci. Mě o to víc mrzí, že jsme jim dnes nepředvedli lepší výkon, který si od nás určitě zasloužili. Mohu jim slíbit, že se v týdnu připravíme co nejlépe na derby, při kterém jejich podporu budeme určitě zase potřebovat, a doufám, že s námi do Pardubic opět pojedou a že je tentokrát potěšíme i my.