Žižkov poražen! Pálil Leibl a Vašulín

4. 4. 2021   |   FC Hradec Králové
Fotbalisté Hradce Králové přivítali v rámci 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mužstvo Viktorie Žižkov. K vidění byla parádní podívaná, šest branek a důležitá výhra Votroků. Za domácí se dvakrát trefil Michal Leibl a také Daniel Vašulín. Za hosty korigoval v první půli Mashike a ve druhém poločase z pokutového kopu Súkenník. Hradečtí tak zůstávají v čele tabulky.
16. kolo, neděle 4. 4. 2021, 16:30

FK Viktoria Žižkov

4:2
3:1

Branky: 6. a 40. Leibl, 30. a 48. Vašulín – 42. Mashike, 74. Súkenník z PK. Rozhodčí: Franěk – Hock, Leška. ŽK: 82. Vlkanova – 45. Bazal, 76. Súkenník, 83. Opluštil, 83. Batioja.

Reichl – Mejdr, Donát, Leibl (90. Král), Urma – Kodeš, Rada (90. Soukeník) – Prekop, Dvořák, Vlkanova (87. Záviška) – Vašulín (71. Kateřiňák).

FK Viktoria Žižkov:

Švenger – Urbanec, Opluštil, Hušek, Auer – Súkenník, Skopec (11. Sixta), Batioja, Bazal (46. Nabijev) – Mashike (59. Ahamada), Muleme (75. Diviš).

Votroci na nic nečekali a hned od prvních okamžiků nedělního duelu na svého soupeře s chutí nastoupili. Již po sedmnácti vteřinách přišla první velká šance, po úniku Daniela Vašulína zakončoval Petr Kodeš, jeho střela orazítkovala tyčku žižkovské brány. V 6. minutě už z toho byla gólová radost. V území gólmana Švengera vznikl velký závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Michal Leibl a dotlačil míč za brankovou čáru, 1:0.

Osmadvacetiletý střelec úvodní branky byl při chuti i nadále, v 18. minutě se prezentoval dalekonosnou ranou, kterou srazil hostující Sixta. Další možnost měl také Adam Vlkanova, po typické zasekávačce pálil pouze do žižkovského Opluštila.

Ve 30. minutě to bylo již o dva góly. Denis Donát vyslal Honzu Mejdra, který krásně nacentroval z pravého křídla na připraveného Daniela Vašulína, jenž z malého vápna překonal Švengera, 2:0. To byla fotbalová lahůdka!

O deset minut později využil dalšího zaváhání žižkovské defenzivy Michal Leibl, tentokrát dorazil balon za záda brankáře Švengera, 3:0. Ještě v závěru prvního dějství se hostům podařilo korigovat, po rohovém kopu snížil Mashike hlavičkou na zadní tyči, 3:1.

Votrokům se povedl i vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky. Hned ve 48. minutě přiťukl Pavel Dvořák na Erika Prekopa a ten oslovil Daniela Vašulína, který byl zcela sám před prázdnou brankou, 4:1. Pražané mohli za pár chvil odpovědět, nicméně proti Mulememu vytáhl skvělý zákrok Michal Reichl. V 73. minutě po zákroku brankáře Reichla na hostujícího Ahamada nařídil sudí Franěk pokutový kop. K exekuci se postavil Igor Súkenník a trefil přesně, 4:2.

Hradečtí nadále kontrolovali hru, ve které přibyla řada soubojů a důrazných zákroků. Nouze nebyla ani o emoce, ale svěřenci kouče Zdenka Frťaly již žádné drama nepřipustili. I proto si zcela zaslouženě připisují další tři body.