Zdenko Frťala: Proti Žižkovu musíme nastoupit s pokorou

1. 4. 2021   |   FC Hradec Králové
Na povedený domácí start do druhé poloviny programu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY budou chtít Votroci navázat v neděli. Vysočinu Jihlava porazili 4:0, ani ne o týden později, 4. dubna od 16:30, přivítají Viktorii Žižkov. „Nemůžeme si myslet, že každý zápas dopadne výsledkově tak jako ten poslední. Žižkov je fotbalový tým, který má nebezpečné hráče hlavně směrem dopředu. Když je zvládneme, naše ofenzivní síla je taková, že můžeme být úspěšní,“ říká hlavní trenér Zdenko Frťala.

Vysoké výhře 4:0 nad Vysočinou Jihlava odpovídalo pozápasové hodnocení, které proběhlo hned v úterý po zápase. „Vyhráli jsme, bylo pozitivní. Každopádně za výhrou byla tvrdá dřina – zápas se zlomil dvěma standardkami, za nasazení jsme byli odměněni třetím a čtvrtým gólem, ty byly jako z fotbalové učebnice. Únava a okolní vlivy pak jdou stranou,“ usmívá se Zdenko Frťala.

Před utkáním mohla panovat nervozita z toho, jak se bude tým prezentovat na hřišti po čtrnáctidenní karanténě, přičemž podstatná část hráčů prodělala onemocnění COVID-19. „Když tohle před rokem všechno začalo a jeden z prvních to dostal Radim Ottmar, po nějakém čase přišel po tréninku s tím, že se cítí unavený. Tehdy jsme tomu takovou váhu nepřikládali, ale jak případy sportovců přibývaly, komunikovali jsme s jinými trenéry, doktory i kondičáky,“ vykládá Frťala zeširoka. „Postkoronavirové projevy jsou složitější, než jsme si mysleli, proto jsme v zapracování do tréninkového procesu mnohem opatrnější. Zdraví máme jenom jedno,“ přesvědčuje.

Také proto vybíral do utkání s Jihlavou z omezeného počtu fotbalistů – následky koronaviru můžou ovlivnit i nominaci na Žižkov. „Nerad beru do širší nominace hráče, který není na sto procent. Fanoušek to neví, jsou to interní věci, které nechceme pouštět ven i kvůli soupeřům. Nejsem zastáncem toho, aby fotbalista šel do zápasu s tím, že zvládne dvacet minut jako náhradník, že jeho zdraví nějak vydrží. Pokud nejde o finále mistrovství světa, nemá to cenu,“ říká hradecký kouč.

Zatímco Jihlava v této sezoně kádr výrazně omladila, Viktoria Žižkov má v plánu bojovat o postup se zkušenými fotbalisty. „Mají sílu, i když si vstup do jarní části asi představovali jinak,“ hledí na Prahu 3 Frťala. „Musíme jít do zápasu s pokorou, respektovat kvality soupeře. Nemůžeme si myslet, že každý zápas dopadne výsledkově tak jako ten poslední. Žižkov je fotbalový tým, který má nebezpečné hráče hlavně směrem dopředu. Když je zvládneme, naše ofenzivní síla je taková, že můžeme být úspěšní,“ je přesvědčený.

Tentokrát už navíc půjdou Votroci do zápasu s tím, že se po pondělním jednání zastupitelstva výrazně přiblížila vidina nového stadionu. „Žije tím celá kabina. Je to aktuální, čerstvé. Musí to být pro nás všechny další motivační faktor,“ usmívá se Frťala.

Utkání proti Viktorii Žižkov začíná v neděli 4. dubna v 16:30, stále se bohužel hraje bez diváků. Přímý přenos zápasu tentokrát přinese FORTUNA, relaci můžete poslouchat i na fanouškovském rádiu Gunny ZDE.

FK Viktoria Žižkov

V tabulce: 6. | 7-1-7 | 22:22 | 22 bodů

Nejlepší střelec: Jaroslav Diviš – 6 gólů

Poslední zápas:

FK Viktoria Žižkov – 1. SK Prostějov 1:2

Branky: 84. Mashike Sukisa z pen. – 50. Matoušek, 59. Sus.

Žižkov: Švenger – Řezáč (68. Urbanec), Pudil, Opluštil, Auer – Súkenník (55. Muleme), Sixta – Diviš (68. Bazal), Batioja, Zoubele – Mashike Sukisa.

Poslední vzájemný zápas:

19. 9. 2020 – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – Stadion Prosek

FK Viktoria Žižkov – FC Hradec Králové 0:2 (0:0)

Branky: 61. Záviška, 63. Prekop. Rozhodčí: Hocek – Mojžíš, Bureš. 764 diváků.

Žižkov: Švenger – Urbanec, Březina, Pudil, Muleme (66. Tusjak) – Skopec, Súkenník (84. Petrlák) – Diviš, Richter (84. Žežulka), Sixta – Pázler.

FCHK: Vízek – Mejdr, Donát, Král, Urma – Soukeník (90. Samko), Rada – Záviška (79. Šípek), Dvořák, Novotný (88. Leibl) – Prekop (79. Procházka).

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Zdenko Frťala: Závěr jako v Chrudimi dá člověku sílu

Reportáž

Fantastický obrat zajistil výhru v Chrudimi

Rozhovory

Krásné vítězství, hodnotí Ondřej Prášil