Votroci v přípravě porazili Bohemians

26. 6. 2021   |   FC Hradec Králové
Hned na startu přípravy se Votroci poprvé a letos v létě i naposledy utkali s prvoligovým soupeřem. Zápas proti Bohemians Praha 1905 v Opatovicích měl velmi slušné tempo, díky krásným gólům v první půli se z vítězství radovali Hradečtí.
přát., sobota 26. 6. 2021, 11:00

Bohemians Praha 1905

3:1
3:1

Branky: 10. Vašulín, 22. Vlkanova, 39. Harazim – 13. Fulnek. Rozhodčí: Lerch – Slavíček, Vodrážka. ŽK: 66. Urma, 81. Čech. 290 diváků.

1. poločas: Vízek – Mejdr, Klíma, Král, Harazim – Kodeš, Rada – Záviška, Dvořák, Vlkanova – Vašulín.

2. poločas: Fendrich – Čech, Donát, Leibl, Urma – Soukeník, Kateřiňák – Kejř, Samko, Novotný – Prekop.

Bohemians Praha 1905:

1. poločas: Le Giang – Nový, Kadlec, Bederka, Vondra – Novák, Ljovin – Hronek, Chramosta, Fulnek – Puškáč.

2. poločas: Bačkovský – Lehovec, Köstl, Krch, Bartek – Nový (59. Hůlka), Musil, Vacek, Koubek – Osmančík, Necid.

Votroci začali aktivněji, hned v úvodu po přihrávce Jana Mejdra těsně nedosáhl na balon ve vápně Daniel Vašulín. Na konci první desetiminutovky zlepšili hosté kombinaci a byli hodně nebezpeční – do šancí se dostával hlavně Jan Chramosta, v několika duelech s ním však měl opakovaně navrch Patrik Vízek.

V 10. minutě dobře udržel míč v souboji Honza Záviška, k nenápadné střele za obráncem se dostal Vašulín a přízemní ranou o tyč překonal Patrika Le Gianga. 1:0 pro Hradec.

Brzy po první trefě zápasu se však dočkali i hosté. Po pěkné kombinaci se ve vápně dostal ke střele Chramosta, Vízek opět míč vyrazil, ovšem na správném místě byl Jakub Fulnek – a hlavou trkl balon do brány. Vyrovnáno, 1:1.

Jenže pak se rozjel Adam Vlkanova. Krásnou táhlou střelou z levé strany trefil ve 20. minutě břevno, míč se odrazil na zem a obloučkem k Pavlu Dvořákovi. Ten hlavičkoval do odkryté brány, jenže už byl v záklonu a Le Giang si stihl pro slabý pokus dojít. O dvě minuty později už tahouni hradecké ofenzivy na obranu Pražanů vyzráli. Dvořák parádní přihrávkou mezi obránce vypustil tváří v tvář brankáři Bohemians Vlkanovu, ten umístil míč gólmanovi mezi nohy a do brány. 2:1 pro Hradec.

Na druhé straně Vízek odmítl druhé vyrovnání po další Chramostově šanci – útočník Bohemians zakončoval z bezprostřední blízkosti po pěkné přihrávce od Davida Puškáče.

Třetí gól Votroků mohl přidat Vašulín, který rovněž vystřelil z malého vápna, když se k němu dostal míč po povedeé akci Závišky s Petrem Kodešem. Reflexivní zákrok však tentokrát předvedl Le Giang.

Skóre první půle tak uzavřel až o chvíli později Štěpán Harazim, který se s pomocí lehké teče trefil krásně z dálky do horního rohu brány. 3:1.

Ve druhé půli se charakter zápasu posunul od kombinace k bojovnosti, úměrně k tomu ubylo šancí. Z pohledu hostů stála za pozornost střela Davida Bartka, která letěla těsně nad břevno, a akrobatické zakončení Daniela Köstla. V bílém dresu se hnal do koncovky Denny Samko, ale míč mu včas uloupil Hugo Jan Bačkovský. A v závěrečné minutě na poslední chvíli před Erikem Prekopem ukopl balon Köstl.

Druhá pětačtyřicetiminutovka tak už skóre nezměnila, Votroci vstoupili do přípravy výhrou 3:1.