Votroci porazili Slovan 4:1 a vyhráli turnaj v Benátkách

25. 6. 2022   |   Petr Šatalík
Hradec zvítězil v Memoriálu Jaroslava Krále, když ve finálovém střetnutí přemohl 4:1 Slovan Liberec. Již po prvním poločase vedl 3:0, když v úvodní pětačtyřicítce předvedl svou efektivitu v zakončení. V druhé půli pak Votroci náskok zkušeně pohlídali a zaslouženě tak získali trofej pro vítěze turnaje.
přát., sobota 25. 6. 2022, 16:30

FC Slovan Liberec

4:1
3:0

Branky: 8. Rada, 20. Gabriel, 27. Vašulín, 65. Prekop – 68. Pourzitidis.
Rozhodčí: Hocek – Matoušek, Opočenský.
Žluté karty: nebyly uděleny.

Bajza (46. Vízek) – Klíma, Kodeš, Čech, Gabriel, Rada, Kučera, Novotný, Kubala, Prekop, Vašulín.

FC Slovan Liberec:

Hasalík – Koscelník, Lehoczki, Purzitidis, Mikula, Michal, Doumbia, Gembický, Rondič, Felipe, Kozák.

Finále Memoriálu Jaroslava Krále bylo pohledné od úvodní vteřiny. V 8. minutě fauloval Gabriela před vápnem Slovanu Rondic. Balon si vzal Jakub Rada, jenž volný přímý kop z hranice šestnáctky proměnil v krásný gól ranou přes zeď k pravé tyči – 1:0. O 12 minut později předvedli fotbalovou nádheru Novotný a Rada. První jmenovaný si na levém křídle narazil se svým parťákem a následně poslal exkluzivní centr na zadní tyč, kde se do vzduchu pověsil Adam Gabriel, jenž přesnou hlavičkou zapsal svou první trefu v dresu Votroků.

Ve 27. minutě se brankář Hasalík v bráně Liberce točil jako káča, když nejprve zneškodnil střelu Kubaly zleva a poté vyrazil i pokus Gabriela z pravé strany. Pumelici nové akvizice Východočechů však vytěsnil jen do před sebou stojícího Daniela Vašulína, od něhož se mičuda odrazila do sítě Slovanu a Hradečtí tak vedli již 3:0. Za stejného stavu se šlo i do šaten.

Po změně stran se chvilku nemohl žádný z týmů prosadit. V 65. minutě však nádherný pas za obranu Severočechů narýsoval Kubala, na jehož míč si seběhl Erik Prekop, jenž poté šikovně zasekl balon před bránícím soupeřem a přízemní ranou uklidil merunu do sítě Hasalíka počtvrté. Liberečtí o tři minuty později odpověděli, když dalekonosnou ránu Mariose Pourzitidise lehce tečoval bránící Kodeš mimo dosah Vízka. Konečný výsledek utkání tak hovořil poměrem 4:1 v prospěch Hradeckých.

Votroci tak na turnaji v Benátkách nad Jizerou vyhráli oba své zápasy a v Memoriálu Jaroslava Krále zvítězili. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Filip Firbacher, nejlepším fotbalistou pak Jakub Rada. Hradečtí předvedli na celém klání zdaleka nejlepší výkon a skvělým způsobem tak vstoupili do nového ročníku 2022/23.