Zápasy se blíží, v sobotu sehrají Votroci první dva

21. 6. 2022   |   Petr Šatalík
Východočeši začali minulý týden ladit formu na nadcházející ročník FORTUNA:LIGY. Již v sobotu je čekají také první přípravné zápasy. V rámci Memoriálu Jaroslava Krále budou bojovat O pohár starosty města Benátek nad Jizerou.

Hradec čeká Příbram a jeden z dua Boleslav – Liberec

Program turnaje je rozdělen do dvou dnů. V pátek sehrají vůbec první klání Mladá Boleslav se Slovanem Liberec. Votroci se v sobotu od 12:00 utkají již v Benátkách nad Jizerou s Příbramí. Vítězové obou duelů postupují do finále, které se bude hrát od 16:30, poražení se ve 14:30 střetnou v zápase o 3. místo. Po zakončení Memoriálu Jaroslava Krále budou vyhlášeni také jeho nejlepší hráč, střelec a brankář.

Pro Východočechy půjde o vůbec první prověrku v ročníku 2022/23. Správný hlad z týmu cítí trenér Stanislav Hejkal. „Kluci jsou natěšení na na novou sezónu a v dobrém fyzickém stavu. Jsou připravení se do toho vrhnout, což je velice dobré,“ přikyvuje asistent kouče Miroslava Koubka.

Votroci se zatím v přípravě potýkají se ne úplně příjemným počasím, kdy velká vedra střídají prudké lijáky i menší bouřky. „Řekl bych, že to je drobná komplikace, není to nic zásadního, jsme na to zvyklí. V tomhle podnebném pásu je to takhle podobné každé léto, není to nic, co by nás nějakým způsobem zaskočilo,“ nepřikládá tomu velkou váhu trenér, který ve své kariéře vedl jako hlavní kouč také Teplice či Kladno.

Stanislav Hejkal: Chceme uspět v každém utkání

Černobílí už nastoupili do přípravy, ve které ladí svou formu před startem nového ročníku. „Je to klasika, nabírání herní kondice, síly a samozřejmě se věnujeme i herním dovednostem a taktice. Vše se to již snažíme skloubit dohromady, aby letošní sezóna byla stejně úspěšná, jako ta loňská,“ definuje obsah aktuálních tréninků lodivod, jenž s dorostem Sklářů slavil republikový titul.

Sám už také vyhlíží sobotní turnaj v Benátkách nad Jizerou. „V první řadě jde o herní zátěž pro celé mužstvo, to je pro nás nejzásadnější. Každý dostane nějaký časový úsek, což je hodně důležité,“ zdůrazňuje klíčovost zápasového rytmu odchovanec SK Kladno.

Na Hradec čekají kvalitní soupeři, dva zástupci FORTUNA:LIGY a jeden z FNL. „Určitě budeme hrát s Příbramí, následně nás podle výsledku čeká Boleslav, nebo Liberec. Budou to první zápasy sezóny a spíš než o výsledek nám jde o herní vytížení, ačkoliv samozřejmě prohrát nechceme, hodláme být úspěšní v každém utkání,“ podotýká na závěr Stanislav Hejkal.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci přehráli Varnsdorf 3:1 a přidali třetí výhru

Aktuální zprávy

Hradec má nového generálního partnera! Je jím Tipsport

Aktuální zprávy

Posila mezi tyče! Do Hradce přichází Pavol Bajza