Třetí výhra v řadě! Votroci smetli Vlašim

8. 4. 2018   |   FC Hradec Králové
Jedinou změnu nachystal trenér Karel Havlíček, když se po zranění vrátil do základní sestavy Milan Černý, ten nahradil Adama Pajera. První poločas nabídl střelecký koncert Hradce Králové. Skóre otevřel dorážkou Adam Vlkanova, pak se krásným obloučkem prosadil Honza Pázler a třetí branku přidal tečovanou pumelicí Otto Urma. Vlašim i přes velký tlak ve druhém poločase dokázala vstřelil pouze jednu branku, zasloužil se o ni Badocha. Na konečných 1:4 pak v samotném závěru stanovil Filip Zorvan.
21. kolo, neděle 8. 4. 2018, 16:30

FC Sellier&Bellot Vlašim

1:4
0:3

Branky: 46. Badocha – 13. Vlkanova, 31. Pázler, 39. Urma, 88. Zorvan. Rozhodčí: Rejžek – Fišek, Kubec. ŽK: 34. Piško, 59. Fotr – 36. Schwarz, 58. Kvída, 72. Janoušek. Počet diváků: 584.

FC Sellier&Bellot Vlašim: Řehák – Mil. Kadlec, Piško, J. Štochl, Tusjak – Plachý, Vodháněl, Badocha, Mareček (79. Březina) – Hadaščok, Fotr (67. Dao).
FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Kvída, Čech (67. Plašil), Urma – Martan, Janoušek, Schwarz, Funda (64. Zorvan) – Pázler (83. Pajer), Vlkanova.

Jedinou změnu nachystal trenér Karel Havlíček, když se po zranění vrátil do základní sestavy Milan Černý, ten nahradil Adama Pajera. První poločas nabídl střelecký koncert Votroků. Skóre otevřel dorážkou Adam Vlkanova, pak se krásným obloučkem prosadil Honza Pázler a třetí branku přidal tečovanou pumelicí Otto Urma. Vlašim i přes velký tlak ve druhém poločase dokázala vstřelil pouze jednu branku, zasloužil se o ni Badocha. Na konečných 1:4 pak v samotném závěru stanovil Filip Zorvan.

První půle nabídla z obou stran fotbal lahodící oku diváka. Řada šancí, pohledných akcí a také tři hezké branky. Vlašim byla v úvodu lepším týmem, když si vypracovala hned tři zajímavé možnosti. Ve všech hrála ústřední roli dvojice Oskar Fotr, Vojtěch Hadaščok. Druhý jmenovaný přestřelil hned dvakrát branku Radima Ottmara, pokaždé to bylo z velmi slibné pozice. V 11. minutě pak našel Hadaščok na malém vápně Fotra, který se v jasné gólovce nedokázal trefit mezi tři tyče. A tyto promarněné příležitosti byly záhy potrestány.

Ve 13. minutě nejprve po rohovém kopu Kvída orazítkoval břevno domácí branky, míč se však příhodně odrazil na kopačky Adama Vlkanovy, který uklidil kulatý nesmysl do vlašimské svatyně, 0:1. Další velká možnost pro Vlašim přišla po sedmi minutách. Oskar Fotr se ocitl osamocený na zadní tyči, brankář Ottmar byl již překonán, nicméně domácí hráči si začali dávat přednost a tak následně míč z brankové čáry odkopl Petr Schwarz.

Krásný fotbalový moment byl k vidění v 31. minutě. Janoušek našel ideálně Honzu Pázlera, který si všiml, že gólman Řehák je daleko ze své brány, tak přišel nádherný oblouček, jenž znamenal vedení již o dvě branky, 0:2. A do třetice všeho dobrého se svěřenci kouče Karla Havlíčka prosadili v závěru prvního poločasu. Individuální akci předvedl Milan Černý, který prošel z půlky hřiště, narazil si s Martanem, vnikl do vápna, kde zpětný centr směřoval na Honzu Pázlera, ten však promáchl. Nicméně Otto Urma byl připraven, pořádně se opřel do balonu a s pomocí teče potřetí rozvlnil síť domácích, 0:3.

Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky se po zásluze radovali z gólu také fotbalisté Vlašimi. Nejprve Oskar Fotr napálil tyčku, vzápětí se míč dostal na Ondřeje Badocha, který z metru dopravil balon do brány, 1:3. Vlašimský výběr byl při chuti a hrozil hlavně po rohových kopech. Okolo 50. minuty to byl drtivý tlak. Blízko kontaktního gólu byl například Štochl, v jednom případě Funda vykopával míč i z brankové čáry. Hradecká obrana měla plné ruce práce.

Tempo hry se postupem času uklidnilo. Hradečtí se soustředili spíše na obrannou část, Vlašim se snažila hrozit především po standardních situacích. Za zmínku stojí dělovka Petra Schwarze, těsně nad. Pokus Zorvana zase zneškodnil gólman Řehák. Na druhé straně pak byla k vidění další možnost Hadaščoka.

V závěru se již žádné drama nekonalo. Votroci si šli zkušeně pro vítězství, což potvrdila i 88. minuta a rychlá, účelná akce v podání Filipa Zorvana. Jeho branka tak stanovila konečný stav na 1:4. Hradec Králové tak slaví již třetí výhru v řadě!

Karel Havlíček (FC Hradec Králové): "Výsledek je pro Vlašim krutý. První poločas byl pod naší kontrolou, potrestali jsme neproměněné šance domácích. Nechtěli jsme nechat soupeře sednout na koně, i přesto jsme bohužel na začátku druhé půle inkasovali. Vlašim nás pak hodně tlačila, ale i díky obětavosti jsme to přežili. S výsledkem tedy spokojenost, ale druhý poločas už se nám tolik nepodařil. Střídal jsem pak Fandu Čecha, dal jsem tam větší zkušenost v podobě Marka Plašila. Povedlo se i střídání Zorvana, který oslavil narozeniny gólem. Nálada v kabině je teď skvělá, musíme být pokorní a pokračovat dále."