Skvělý obrat v závěru zajistil výhru v Blansku

25. 11. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zajížděli fotbalisté Hradce Králové do Blanska. Úvodní branka přišla na začátku druhého poločasu, kdy Haris Harba potrestal zaváhání Votroků. K obratu zavelel střídající Filip Novotný, jenž využil centr Pavla Dvořáka. O osudu utkání pak rozhodla 87. minuta a nádherný přímý kop v podání Erika Prekopa, který nechytatelně vymetl šibenici. Svěřenci trenéra Zdenka Frťaly tak upevňují první místo v tabulce.
9. kolo, středa 25. 11. 2020, 13:00

FK Blansko

1:2
0:0

Branky: 50. Harba – 82. Novotný, 87. Prekop. Rozhodčí: Marek – Mojžíš, Mikeska. ŽK: 34. Kopičár, 62. Harba, 90+2. J. Šašinka – 51. Urma.

FK Blansko:

Halouska – Sukup, Štrbák, Vincour, Klusák – Vasiljev (85. Přerovský), Kopičár (89. Holek), Buchta, Kania – Harba (70. Šašinka) – Žák.

Ottmar – Mejdr, Donát, Král, Urma (74. Leibl) – Soukeník (80. Samko), Kodeš – Záviška (60. Novotný), Kateřiňák (60. Dvořák), Vlkanova – Prekop.

Černobílá družina vstoupila do odpoledního duelu aktivní kombinací, která přinesla hned několik velkých šancí. Nejprve v úvodu se Adam Vlkanova probojoval do pokutového území, jeho zblokovaná střela se odrazila na Dominika Soukeníka, kterého vychytal domácí Halouska. Poté skvěle Otto Urma vysunul za obranu Jirku Kateřiňáka, avšak ani tentokrát Halouska míč za svá záda nepustil. Další pokus si připsal v 19. minutě Honza Záviška, jeho ránu zneškodnil připravený Halouska.

Blansko poprvé zahrozilo po centru Vasiljeva, brankář Radim Ottmar pohotově zasáhl. Pak se za obranu Votroků dostal Žák, v ideální palebné pozici pravačkou mířil vedle. Své štěstí zkusil také kapitán Vlkanova, skákavý křižný pokus se ale mezi tyče nevešel. V závěru prvního dějství nejprve nepříjemně pálil Jirka Kateřiňák. Následně odcentroval na zadní tyč, kde číhal Adam Vlkanova. Chyběl mu kousek, aby míč uklidil do prázdné branky.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky vyšel lépe fotbalistům Blanska. Na hranici vápna aktivně napadal Žák, Honza Král pod tlakem rozehrál na Harise Harbu, který uklidil nechytatelně na zadní tyč, 1:0. O dvě minuty později přišla další velká příležitost domácích. Balon se po přímém kopu dostal na zcela osamoceného Žáka, jenž z voleje napálil břevno.

Zajímavou možnost si připsal také blanenský Kania, jeho pumelice levačkou zamířila o centimetry vedle tyče. V 59. minutě měl příležitost k vyrovnání Adam Vlkanova i dorážející Erik Prekop, ale svěřenci trenéra Oldřicha Machaly se ubránili. Za pár okamžiků se útočník Prekop protáhl kolem Vincoura, před Halouskou ještě našel Adama Vlkanovu, tento pokus vykopl na poslední chvíli z brankové čáry Klusák.

Votroci se ale nevzdávali, nadále si vytvářeli drtivý tlak. Odměna za aktivitu přišla v 82. minutě po akci střídajících hráčů. Pavel Dvořák po autovém vhazování odcentroval na malé vápno, kde se prosadil Filip Novotný a zblízka zajistil vyrovnání, 1:1. To však nebylo vše. Hradečtí o pět minut později dokonali obrat. Stalo se tak po fantastické exekuci přímého kopu v podání Erika Prekopa, který luxusní levačkou vymetl šibenici. To byl nádherný fotbalový moment, 1:2.

V nastaveném čase usilovalo Blansko o vyrovnání. Kania se po propadnutém míči ocitl sám před brankou, ale obrana hostů se srdnatě ubránila. Hráči Hradce Králové tak vezou tři body i z Blanska a slaví sedmé vítězství ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE!