Votroky ve středu prověří nováček

24. 11. 2020   |   FC Hradec Králové
Cesta do Blanska čeká Votroky v rámci 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na hřišti nováčka chtějí prodloužit sérii bez porážky a ještě více upevnit první místo v tabulce. „Ale jejich výhra 4:1 na hřišti Jihlavy je pro nás jednoznačná výstraha,“ upozorňuje hlavní trenér Zdenko Frťala.

V sobotu předvedli Votroci zatím nejlepší domácí výkon sezony, třetí Ústí nad Labem porazili vysoko 5:1. Po volné neděli už se připravují na FK Blansko. „Hlava si odpočinula, teď už si říkáme detailní věci k dalšímu soupeři,“ říká Zdenko Frťala.

S Blanskem se Hradec minimálně v novodobé historii ještě neutkal, tým z města v blízkosti Brna postoupil do druhé nejvyšší soutěže v létě z MSFL, kterou ovládl. „Už to není neznámá, měl jsem možnost vidět je na vlastní oči i na videu. Je to úplně jiný soupeř než Ústí, co se týče způsobu hry – urputný, bojovný tým s množstvím zkušených prvoligových fotbalistů,“ předvídá Frťala, co Votroky ve středu čeká. „Sice je to nováček, ale jejich ambice jsou určitě vyšší než desáté místo v tabulce, na kterém se momentálně nacházejí.“

Nováček půjde do utkání s Votroky povzbuzený svým výsledkem z minulého kola – na hřišti Jihlavy vyhrál vysoko 4:1 a výraznou roli hrál starý známý hradeckých fanoušků, Haris Harba. „Zápas s Jihlavou je jednoznačná výstraha. Potvrdilo se, že druhá liga je nevyzpytatelná – připravili se na soupeře dobře, byli produktivní, zvládli to skvěle. O to víc se musíme mít na pozoru,“ upozorňuje Frťala. Zároveň se však nezříká role favorita. „Když budeme plnit, co si řekneme, věřím, že budeme úspěšní.“

Utkání s Blanskem se hraje ve středu 25. listopadu od 13:00 a přímým přenosem ho vysílá ČT Sport.

FK Blansko

V tabulce: 10. | 2-3-3 | 11:13 | 9 bodů

Nejlepší střelec: Lukáš Kania – 4 góly

Poslední zápas:

FC Vysočina Jihlava – FK Blansko 1:4

Branky: 58. Arroyo – 32. Žák, 40. Sukup, 54. a 87. Kania.

Blansko: Halouska – Sukup, Vincour, Štrbák, Klusák – Vasiljev (75. Holek), Kopičár (88. Přerovský), Lahodný, Kania (87. Helebrand) – Harba – Žák.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Zdenko Frťala: Kdyby kluci nebyli unavení, bylo by to špatně

Rozhovory

Pavel Dvořák: Návrat? Nejlepší, co jsem mohl udělat

Reportáž

SAM & SOUKY ZE ŠPINDLU: Den 5