S polskou Legnicí přišla prohra o dvě branky

9. 2. 2018   |   Redakce
Pod Bílou věž přicestovali k přípravnému utkání fotbalisté polského druholigového týmu Miedz Legnica. Tento čtvrtý tým ligové tabulky, který se netají touhou postoupit do nejvyšší polské soutěže Ekstraklasy, byl pro Votroky velmi kvalitní prověrkou. Soupeř rozhodl o své dvoubrankové výhře brankami Piatkowskiho a střídajícího Forsella.
pátek 9. 2. 2018, 12:00

Miedz Legnica

0:2
0:1

Branky: 36. Piatkowski, 54. Forsell. Rozhodčí: Nenadál – Fišer, Slavíček.

FC Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar – Krátký, Nosek, Kvída, Funda – Martan, Pajer, Schwarz, Vlkanova – Pázler, Šípek. 2. poločas: Vízek – Černý, Plašil, Čech, Mudra – Súkenník, Zorvan, Eliáš, Miker - Pázler, Šípek.
Miedz Legnica: Smoluch – Augustyniak, Bartulovic, Bozič, Perez, Lobodzinski, Mastkowski, Piatkowski, Pursyzki, Santana, Zielinski. Střídali: Kwame, Barreno, Forsell, Gardzielewski, Idzik, Osyra, Piasecki.

Pod Bílou věž přicestovali k přípravnému utkání fotbalisté polského druholigového týmu Miedz Legnica. Tento čtvrtý tým ligové tabulky, který se netají touhou postoupit do nejvyšší polské soutěže Ekstraklasy, byl pro Votroky velmi kvalitní prověrkou. Soupeř rozhodl o své dvoubrankové výhře brankami Piatkowskiho a Forsella.

Úvodní oťukávání ze stran obou týmů ukončili domácí fotbalisté již v páté minutě, kdy se na propadlý míč po rohovém kopu Petra Schwarze dostal Jakub Šípek, kterého nastalá situace spíše překvapila, a zakončení nenadělalo brankáři moc problémů. Pohlednou kombinační akci Votroci předvedli v 19. minutě. Na jejím konci byla narážečka Ládi Martana s Petrem Schwarzem na hranici velkého vápna polského soupeře, první jmenovaný však přes jednoho beka míč na naběhnuté spoluhráče nepropasoval a zahrával se pouze rohový kop.

Poláci zahrozili poprvé ve 26. minutě, když se na dostřel hradecké svatyně dostal jeden z jejich hráčů, ale brankář Ottmar byl pozorný. O deset minut později se však soupeř již prosadil gólově. Po své právě straně pronikli hosté k velkému vápnu, dloubákem překonali naši obranu a na snášející se míč naběhl Mateusz Piatkowski, jenž hlavičkou do protipohybu gólmana Ottmara poslal Legnici do vedení, 0:1.

Avšak hned z protiútoku mohli muži v černém srovnat skóre. Láďa Martan zatáhl míč k brankové lajně, odcentroval na zadní tyč, ale nakonec po nešťastné neshodě Petra Schwarze s Adamem Vlkanovou nebylo z pohledné akce nic. A protože v závěrečných vteřinách prvního dějství brankář Smoluch zneškodnil před nabíhajícími domácími útočníky centrovaný míč Jiřího Fundy, šlo se do kabin za jednogólového nepříznivého stavu.

Do druhé půlky poslal trenér Havlíček zcela obměněnou sestavu, pouze útočníci Pázler s Šípkem zůstali na svých pozicích. A hradečtí fotbalisté ihned přikovali svého soka na jeho polovině. Toto obléhání trvalo necelých deset minut. Vytrvalá hra před soupeřovým pokutovým územím však branku, ani jakékoliv ohrožení soupeřovy svatyně, nepřineslo.

Naopak na druhé straně zahřmělo z první příležitosti. Z přímého kopu ze vzdálenosti cca 22 metrů vymetl šibenici střídající Forsell, 0:2. Stejně jako v prvním poločase jsme mohli okamžitě po obdržené brance skórovat i my, jenže Šípek napálil míč po rohovém kopu pouze do spojnice tyče a břevna polské branky.

Další šance zápasu přišla až v 82. minutě. Filip Zorvan rohový kop rozehrál na krátko Krátkému, jeho povedený centr do malého vápna našel naběhnutého Mikera, který hlavičkoval opět do tyče. Tato neproměněná situace však domácí nemusela mrzet, protože již před zakončením pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd.

Poslední možnost pátečního střetnutí měli opět Votroci, když v 85. minutě Zorvan rozehrál s Milanem Černým přímý kop, centrovaný míč našel na značce pokutového kopu naběhnutého Františka Čecha, ale jeho hlavičkový pokus nenadělal gólmanovi Sapelovi větších problémů.

Hradečtí tak v dnešním utkání nenavázali na povedený výkon z Trnavy a na polského protivníka nestačili o dva góly. Další zápas je na pořadu za týden, kdy Hradec Králové hostí v sobotu od 10.00 hodin třetiligové Jirny. Zápas se odehraje opět na umělé trávě Malšovického stadionu.

Karel Havlíček (FC Hradec Králové): Zápas ukázal kvalitu soupeře, který byl lepší a zaslouženě vyhrál. My jsme měli z tréninků trochu těžší nohy, díky tomu jsme ztráceli hodně míčů. Viděl jsem i poměrně dost podprůměrných výkonů, co se týče kvality na balonu. Nehodnotíme to ale vůbec záporně. Samozřejmě nechceme prohrávat, nechtěli jsme ani v tomhle zápase, ale po tom náročnějším týdnu jsme věděli, že to vůbec jednoduché nebude, spíš to bylo o morálce a ta byla v pořádku."