V záloze se mi hraje opravdu dobře, říká Adam Pajer

12. 2. 2018   |   FC Hradec Králové
​Fotbalisté Hradce Králové mají za sebou celkem již deset přípravných utkání. V tom zatím posledním nestačili na polského protivníka Miedz Legnica, který o své výhře 2:0 rozhodl gólem ve 36. a 54. minutě. Výkon soupeře ocenil i hradecký záložník Adam Pajer, jenž odehrál první poločas. „Narazili jsme opravdu na kvalitní mužstvo, které hrálo navíc v systému 3-5-2, což nás možná i trochu překvapilo. A hlavně jsme na jejich styl hry nedokázali po celý zápas vůbec odpovědět,“ říká Adam Pajer.

Trenér Havlíček říkal, že v minulém týdnu byla tréninková jednotka poměrně náročná. Projevilo se to v sobotním duelu?

Úroveň tréninků měla v týdnu vysokou úroveň, takže v samotném utkání jsme to pak hodně cítili. I jsme si s kluky v kabině říkali, jak to proti takhle připravenému soupeři zvládneme.

Odehrál si první půli, jak ti vyhovuje tenhle systém rotací?

Pětačtyřicet minut není z mého pohledu nějak enormní zátěž. Pro fotbalistu je to v určité části přípravy ideální. Samozřejmě celých devadesát minut je ideálních, ale to nastane spíš až před startem jarní části.

V současné době nastupuješ v záloze, jaká je to změna oproti pozici obránce?

V obraně je přeci jen člověk mnohem víc svázaný defenzivními pokyny, ve střední záloze máte v prostoru celé hřiště, není to jen lajna. Takže mi to nyní vyhovuje, hraje se mi tam opravdu dobře.

Čekají nás poslední dva přípravné duely s Jirnami a Převýšovem. Co očekáváš?

Teď budeme v zápasech favoriti my, to nás musí prověřit. Uvidíme, jak jsme na tom. Musíme ukázat a potvrdit, že máme formu zvládnout taková utkání s přehledem.

A ve středu 28. února tu máme pohárové měření sil se Zlínem..

Celou zimní část se na to těšíme. Na podzim jsme si to vybojovali a chceme si to užít. Konfrontace s prvoligovým soupeřem je vždy úplně něco jiného.