Rezerva Votroků porazila B-tým Chrudimi 2:0

18. 2. 2024   |   Vojtěch Vrba
B-tým Hradce Králové předvádí v přípravě před startem jarní části ČFL skvělé výkony. Rezerva Votroků zapsala vítězstvím nad Chrudimí již čtvrtou výhru v řadě! MFK zdolala dvěma zásahy v prvním poločase – obě branky zapsal útočník Lukáš Hruška.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Hlaváč, Holovatskyi (63. Musil), Kadrmas (63. Baloun) – Mahr (63. Zvěřina), Rada (46. Šimon), Vobejda (63. Matyushenko), Kejř (63. Hypšman), Boniš – Březák (63. Šípek), Hruška (63. Hodač).

Hruška dvakrát rozvlnil síť Chrudimi

Prvních několik okamžiků se neslo ve znamení nepřesností. Po pěti minutách se ale začali probouzet domácí. V 6. minutě se Votroci mohli prosadit po přímém kopu, balón ale pouze proletěl vápnem. Podobný osud čekal i rohový kop o minutu později. Míč se několika hlavičkami dostal až za hranici vápna, kde však čekali jen hráči Chrudimi. Jejich šance přišla o chvilku později, kdy musel po povedené kombinaci zasahovat Čábelka.

Následně se po centru prosadil jeden z hostujících útočníků, čárový sudí ale jeho radost zastavil odmávaným ofsajdem. Odpověď přišla ve 22. minutě, kdy se po centru Mahra a precizní nahrávce Hlaváče prosadil Lukáš Hruška, jenž poslal Hradec do vedení. To mohli Votroci navýšit po dlouhém centru Mahra, který ale svého příjemce nenašel. Chrudimští se pokoušeli skóre srovnat, střela zpoza vápna ale skončila vysoko nad Čábelkovou svatyní.

Nápor hostů následně gradoval dělovou ránou z levé strany. Projektil ale pouze orazítkoval horní tyč. Fotbalisté z města na soutoku Labe s Orlicí se ale dokázali vzpamatovat a až do konce prvního poločasu sebevědomě kontrolovali hru. Jejich tlak pak pokračoval až do 45. minuty, kdy se po famózní kličce a nahrávce Mahra prosadil opět Lukáš Hruška, který uklidil míč za záda chrudimského gólmana. Hradec tak zapsal parádního šatňáka a do kabin nesl dvougólový náskok.

Votroci si vedení pohlídali

Na startu druhého dějství se do samostatného úniku dostali Hruška a Březák. Z obrovské příležitosti ale vyšel vítězně hostující brankář, který se dokázal včas přemístit a gólovou radost domácích tak neumožnil. Na druhé straně se pokusili o vyrovnání hráči z města loutek. V 52. minutě centroval jeden z hostujících záložníků balón do vápna, následná střela z pravé strany, ale pouze rozvlnila postranní síť. Do další gólové šance se pak dostali Votroci. Gólmanovi hostí propadla střela za záda a z brankové čáry tak merunu odklízel jeden z obránců.

V 63. minutě proběhlo rozsáhlé střídání na domácí straně a o chvilku později se fotbalisté ze Salónu republiky mohli prosadit znovu. Boniš přihrál Šimonovi na penaltový puntík, ten ale ze skvělé palebné pozice přestřelil. Následující okamžiky přinesly další možnost, Šípka zastavil v brejku skluzem jeden z dobíhajících obránců, kartu ale i přes nesouhlas domácího publika neviděl. Následný Hypšmanův přímý kop postrádal patřičnou přesnost a přeletěl všechny potenciální střelce. Náskok domácích pak nenavýšila ani nebezpečná střela Šípka.

Chrudimští se snažili osud zápasu ještě zvrátit na svou stranu. V 80. minutě měli možnost přímého kopu. Jeho provedení bylo ale velmi nepřesné a balón rozvlnil pouze ochranou síť za Čábelkovou svatyní. Největší šanci na snížení si hosté vypracovali vzápětí, kdy se jim podařilo vylákat domácího gólmana z branky. Přesným centrem se pak hostům povedlo dostat do pozice před prázdnou klecí. V klíčovou chvíli ale dokázal zasáhnout jeden z domácích beků, jenž balón z branky tělem vytěsnil. Poslední větší šancí utkání byla přízemní střela Šípka po rohovém kopu. Ta se ale mezi tři tyče nevešla a Hradečtí tak v tomto utkání zvítězili 2:0.

Hodnocení Pavla Krmaše

Za nás se jednalo o velice dobré utkání, Chrudim má silný tým, slyšel jsem, že byli i posílení o spoluhráče z A-týmu, takže se jednalo o velmi nepříjemného soupeře. Ačkoliv hrají divizní soutěž, řekl bych, že svým výkonem byli na úrovni třetiligových soupeřů. Pro nás je to výborná příprava. My jsme se zápasem spokojení, objevili se v něm věci, na kterých jsme pracovali, udrželi jsme nulu, za což jsme rádi, ale Chrudim byla velmi nebezpečná. Dokázala si vypracovat několik závarů před naší brankou. Na druhou stranu jsme ale měli ještě pár branek přidat, ve druhém poločase jsme měli pět nebo šest stoprocentních šancí, takže k naší úplné spokojenosti by bylo potřeba přidat ještě pár gólů navíc ve druhé půli.

Sebevědomý vstup do boje o Evropu, Votroci přejeli Olomouc 3:1