První porážka v sezoně přišla s Prostějovem

28. 11. 2020   |   fchk.cz
V rámci 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přijel do Hradce Králové celek Prostějova. A byli to právě hosté, kteří šli v prvním poločase do vedení. Stalo se tak díky pokutovému kopu, který proměnil Kopřiva. Hradečtí si v sobotním duelu vytvořili velké množství brankových příležitostí. Z drtivého tlaku se mohl několikrát prosadit Adam Vlkanova. Erik Prekop, Petr Kodeš nebo střídající Daniel Vašulín nastřelili brankovou konstrukci. Prostějov se s notnou dávkou štěstí ubránil a odváží si všechny body.
10. kolo, sobota 28. 11. 2020, 13:30

1.SK Prostějov

0:1
0:1

Branka: 27. Kopřiva z PK. Rozhodčí: Pechanec – Vlček, Váňa. ŽK: 90. Samko – 20. Sečkář, 44. Omale, 45+7. Mucha, 58. Stříž, 90+2. Šmehyl. ČK: 71. Omale.

Ottmar – Mejdr, Donát, Král, Urma (75. Samko) – Soukeník (55. Kateřiňák), Kodeš – Záviška (55. Novotný), Dvořák, Vlkanova – Prekop (55. Vašulín).

1.SK Prostějov:

Mucha – Šmehyl, Bala, Bialek (9. Sus), Sečkář (46. Stříž) – Kopřiva, Omale, Zapletal (46. Spáčil) – Matoušek, Zikl (75. Rolinc), Jurásek (85. Píchal).

Úvod utkání poznamenal nepříjemný moment po vzdušném souboji před brankou hostů. Na zemi zůstal nehybně ležet Daniel Bialek. Hra byla na několik minut přerušena a prostějovský obránce byl za asistence lékařů převezen do nemocnice. Zranění utrpěl i brankář Mucha, který však dále pokračoval v utkání.

Ve 13. minutě přišla první velká příležitost Votroků. Středem pole se individuálně prosadil Adam Vlkanova a sám před gólmanem Muchou mířil těsně vedle. O pár minut později se do vápna domácích dostal Jurásek, kterého zastavil Otto Urma. Sudí Pechanec vyhodnotil souboj jako nedovolený a nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Kopřiva a zkušeně proměnil. Radim Ottmar si na míč sáhl, ovšem v cestě do sítě mu zabránit nedokázal – 0:1.

Další možnost si připsal opět Adam Vlkanova, kterého bylo od samotného začátku plné hřiště. Tentokrát jeho pokus z dobré pozice srazila prostějovská obrana. Ve 35. minutě se podobně jako ve středu v Blansku postavil k přímému volnému kopu Erik Prekop, ránu mířící pod břevno vyškrábl skvělým zákrokem Mucha. Prostějov kontroval z rychlého protiútoku. Střelu k tyči od Matouška pohotově zneškodnil Radim Ottmar.

V závěru první půle si svěřenci kouče Zdenka Frťaly vytvářeli drtivý tlak a k vyrovnání bylo opravdu blízko. Pavel Dvořák našel na malém vápně lépe postaveného Petra Kodeše, jenž z bezprostřední blízkosti hlavičkoval do břevna. Dorážející Erik Prekop pak poslal míč před odkrytou bránou do tyče.

V 63. minutě se po velkém závaru dostal balon na střídajícího Daniela Vašulína, jenž pořádnou ranou napálil spojnici hostující branky. Prostějovu potřetí v zápase pomohla branková konstrukce. O devět minut později obdržel druhou žlutou kartu Omale a předčasně se tak poroučel do sprch. Početní výhodu mohl Hradec využít po rohovém kopu, kdy hlavičkoval nejprve Král, Mucha vyrazil, a dobíhající Adam Vlkanova již nedokázal usměrnit do branky.

Hradečtí se také hned několikrát dožadovali odpískání pokutového kopu, především držení Pavla Dvořáka vyvolávalo velké emoce. Píšťalka sudího Pechance však zůstala ledově klidná. I v závěrečné desetiminutovce si fotbalisté Hradce Králové vypracovali celou řadu velkých šancí.

Po rychlém rozehrání přímého kopu šel z úhlu sám na branku Petr Kodeš, ale vysoko přestřelil. Pak po centru Mejdra hlavičkoval razantně Denny Samko, hostující Mucha vytasil bravurní zákrok. Votrokům dnes nebylo přáno a poprvé v sezoně odchází ze hřiště bez zisku bodů.