Sobotní duel s Prostějovem budeme vysílat na webu

26. 11. 2020   |   FC Hradec Králové
V rámci 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostí Votroci další z pozitivních překvapení druhé nejvyšší soutěže. Po Ústí nad Labem přijede 1. SK Prostějov, který i díky čtyřem výhrám z posledních pěti zápasů drží pátou příčku tabulky. Utkání budeme vysílat živě na klubovém webu.

Votroci jsou po 9. kole jediným neporaženým týmem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ovšem v Blansku byla tato bilance ohrožena. První prohru v sezoně však síla týmu (a dokonalá trefa Erika Prekopa) odvrátila v poslední desetiminutovce. Vydřený obrat hradeckým fotbalistům hodně sil dal, ale i vzal. „Po zápase jsme byli pokopaní, stálo nás to hodně sil, ale věřím, že z pohledu možných zranění tam nebude nic zásadního,“ je Zdenko Frťala přesvědčený o tom, že pokud pravidelné testy na COVID-19 neurčí jinak, bude moci vybírat z obvyklého okruhu hráčů.

Votroci poslední tři utkání vyhráli, ovšem hlavní trenér nevylučuje změny v sestavě, která na trávník Malšovického stadionu vyběhne. „Nejsem zastáncem toho, že vítězná sestava se nemění. Musíme vycházet z toho dobrého, co se v posledních utkáních objevilo – a víme, že nebylo všechno jen dobré. Víme, že jsme měli v Blansku určitý výpadek, doma to chceme změnit. Na to, jestli to bude postově, nebo systémově, máme dva dny na rozmyšlenou,“ přemítá hradecký kouč.

Ten moc dobře ví, že jeho mužstvo nečeká žádná procházka růžovým sadem. Protivník z Hané je hodně přímočarý a bojovný, ostatně v minulé sezoně oba vzájemné zápasy vyhrál. „Prostějov má dobrý mix bojovnosti a fotbalovosti, o jejich síle svědčí postavení v tabulce. S Ústím měli sice doma výpadek, ale víme, že sem přijede nepříjemný soupeř. Trenér Šustr do jejich DNA dostal zdravou agresivitu, my se musíme držet toho, co nás vedlo k úspěchu,“ přesvědčuje Frťala.

Votroci budou i před prázdným stadionem cítit podporu fanoušků – někteří z nich vážili v týdnu cestu do Blanska navzdory brzkému času výkopu a tomu, že zápas přenášela televize. Fandili za plotem, jiná skupina příznivců zase po vítězném zápase přivítala hráče po návratu na Malšovický stadion. „Před lidmi, kteří vážili cestu do Blanska, hluboce smekám. A to, že nás tady po návratu přivítala skupinka fanoušků, se nám stalo poprvé. Možná v nich probouzíme víru v to, že jsme na správné cestě. Oni jsou neodmyslitelná součást našich úspěchů i neúspěchů, my se jim pochopitelně snažíme přinášet spíš radost. To, že nás přivítali, byl pro nás velký zážitek – brali jsme to jako ocenění toho, že jsme zvládli těžký zápas,“ děkuje kouč za celý tým.

Utkání proti Prostějovu začíná v sobotu ve 13:30, přímý přenos tentokrát uvidíte na klubovém webu.

1. SK Prostějov

V tabulce: 5. | 4-3-2 | 12:8 | 15 bodů

Nejlepší střelec: Jakub Matoušek – 4 góly

Poslední zápas:

1. SK Prostějov – FK Ústí nad Labem 0:1

Branka: 60. Bílek z pen.

Prostějov: Mucha – Šmehyl, Bala, Bialek, Sečkář (82. Langer) – Kopřiva (90. Sus), Omale, Zapletal – Matoušek (65. Píchal), Zikl (82. Rolinc), Jurásek (65. Spáčil).

Poslední vzájemný zápas:

28. 6. 2020 – FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – Stadion Za Místním nádražím

1. SK Prostějov – FC Hradec Králové 2:1 (0:1)

Branky: 58. Stříž, 65. Píchal – 21. Vlkanova. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: 31. Pernackyj, 34. Šteigl, 50. Bialek, 71. Biolek – 39. Martinec, 54. Urma, 60. Čech.

Prostějov: Mucha – Biolek, Bialek, Schuster, Stříž – Slaměna, Pernackyj (77. Sus), Zapletal (46. Lutonský) – Koudelka (90+5. Ircing) – Šteigl (46. Stáňa), Píchal (77. Kovář).

FCHK: Vízek – Donát (78. Procházka), Zbrožek, Čech, Urma – Jukl, Rada (68. Kateřiňák), Samko (68. Soukeník) – Vlkanova, Martinec (58. Frýdek), Prekop (68. Firbacher).

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Obrat ve druhé půli přinesl další výhru

Rozhovory

Ondřej Prášil: Předvedli jsme výborný výkon

Rozhovory

Jsem rád, že mi to tam padá, říká Pavel Dvořák