Na turnaji v Benátkách nad Jizerou berou Votroci třetí místo

23. 6. 2018   |   Redakce
Zapojení mladých hráčů a cenné zkušenosti, tak by se dalo charakterizovat vystoupení Hradce Králové na již pátém ročníku turnaje O pohár starosty města Benátek nad Jizerou. Po vysoké prohře v semifinále s Bohemians Praha 1905 přišla velmi vyrovnána bitva se Slovanem Bratislava. Tu nakonec musely rozhodnout až penalty, ve kterých byli Votroci úspěšnější a zaslouženě na turnaji vybojovali třetí místo.
přát., sobota 23. 6. 2018, 14:30

ŠK Slovan Bratislava

2:1pen
0:1

Branky: 69. Miker – 7. Strelec. Rozhodčí: Krejsa – Vít, Vlasjuk. Penaltový rozstřel: 1. série: 1:0 Petr Schwarz (HKR) - 1:1 Mitchell Schet (SBA), 2. série: 1:1 Otto Urma (HKR) - 1:2 Ricky Van,  Haaren (SBA), 3. série: 2:2 Jakub Martinec (HKR) - 2:2 Milan Rundič (SBA), 4. série: 3:2 Marek Plašil (HKR) - 3:2 David Hrnčár (SBA), 5. série: 4:2 Jiří Miker (HKR).

FC Hradec Králové: Stejskal - Hašek, Plašil, Martinec, Urma - Eliáš (58. Miker), Schwarz - Martan (46. Matoušek), Šípek (58. Jukl), Hynek - Kropáček.
ŠK Slovan Bratislava: Ružinský (46. Trnovský) – Hrnčár, Laczkó, Rundič, Kozlovský – van Haaren – Rabiu, Damnjanovič – Schet, Hološko, Strelec.

Reportáž a fotografie z prvního semifinálového utkání s Bohemians Praha 1905.

Souboj o třetí místo přisoudil Votrokům soupeře ze Slovenska. ŠK Slovan Bratislava uhrál v semifinále remízu 2:2 s Mladou Boleslaví. Avšak následný penaltový rozstřel dopadl lépe pro středočeský tým a na Slovan tak čekalo měření sil s Hradcem Králové.

Hned v 5. minutě se mohl Slovan ujmout rychlého vedení, do samostatného úniku se dostal nizozemský útočník Schet, proti jeho zakončení však přišel bravurní zákrok gólmana Honzy Stejskala, jenž tak v úvodu podržel Votroky. Loňský druhý celek nejvyšší slovenské soutěže dlouho smutnit z neproměnné příležitosti nemusel. O pár okamžiků později centroval přesně Schet a míč do branky uklidil Strelec, 0:1.

Hradečtí se prezentovali důrazným a náročným stylem fotbalu, své soky vysoko napadali a celkově drželi častěji míč na svých kopačkách. Chybělo tomu jediné, střelecké zakončení. K tomu došlo až ve 35. minutě, kdy pozornost gólmana Ružinského vyzkoušel tvrdou ranou Ladislav Martan. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce měl nejblíže k vyrovnání Petr Schwarz, jeho tečovaný pokus skončil jen těsně vedle tyče. O pár okamžiků déle to byl opět Schwarz, jenž mohl v ideálním postavení zakončovat, balon skončil hodně mimo.

Parta trenéra Zdenka Frťaly byla za svoji aktivitu po zásluze odměněna v 69. minutě. Centr z pravé strany skončil přímo na hlavě Jirky Mikera, který hlavičkoval do protipohybu brankáře a srovnal tak na 1:1. A to nebylo vše. Hradec v těchto chvílích měl tlak, jen škoda střely mladíka Hynka, která byla na poslední chvíli zblokovaná. A když se neuchytila ani krásná pumelice ze střední vzdálenosti, kdy se blýskl brankář Trnovský, musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy.

Za Votroky proměnil Schwarz, Martinec, Plašil a Miker. Jediný neúspěšný byl Otto Urma. Za Slovan se trefil pouze Schet a Van Haaren, naopak neúspěšný byl Rundič i Hrnčár. Fotbalisté Hradce Králové tak berou na turnaji sympatické třetí místo!