Juniorka prohrála v Liberci vysoko 1:5

8. 10. 2018   |   FC Hradec Králové, foto: Jaroslav Appeltauer
Hradecká juniorka utrpěla v Liberci vysokou porážku 1:5, přičemž všechny góly domácích nasázely posily z A týmu. Jediný čestný úspěch Votroků zaznamenal až na konci zápasu Jan Vobejda.
11. kolo, pondělí 8. 10. 2018, 13:00

FC Slovan Liberec

5:1
3:0

Branky: 19. a 28. Mashike, 37. a 55. Nešický, 62. Pešek – 80. Vobejda. Rozhodčí: Nenadál – Melichar, Vodrážka. ŽK: Prokš, Nešický – Kundrt, Kadlec, Vobejda. 100 diváků.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Kazda, Köstl, Vukliševič, Prokš - Lehoczki - Petr (80. Blažek), Ulbrich (62. Lábek), Nešický, Pešek (80. Drahoš) - Mashike Sukisa.
FC Hradec Králové: Mach – Petřík, Kundrt, Kadlec, Gjinollari (80. Novotný) - Bičiště, Vobejda, Soukeník, Hynek - Dermedjan (46. Brůža), Vorobjev (69. Martinec).

Hradečtí začali proti Liberci, za který nastoupilo několik posil z A týmu, aktivně, a po čtvrthodině měli slušnou šanci. Ta skončila rohovým kopem, jenže po něm Votroci ztratili míč a pustili do brejku Elvise Mashikeho Sukisu. Ten se proti Ondřeji Machovi prosadil a otevřel skóre zápasu.

Dominance domácích pak byla čím dál výraznější - a prosazovali se právě hráči z prvního mužstva Slovanu. Z pohledu Hradeckých měl slušnou šanci Dmitrij Vorobjev, ten ale ve 21. minutě hlavou o kousek minul bránu. To Mashike Sukisa přidal o několik minut později druhou trefu domácích a ještě před poločasem zakončil akci středem hřiště přesnou střelou také Aleš Nešický.

Votroci na začátku druhé půle zabrali, ale góly stříleli nadále prvoligoví hráči Slovanu. Další rychlý výpad středem hřiště zakončil Nešický v 55. minutě, pátý gól přidal po jeho průnikové přihrávce po hodině hry Jakub Pešek. Až pak se hosté začali dostávat do koncovky častěji, ale v ní selhávali buď na nedostatku vlastní přesnosti, nebo na brankáři Olivieru Vliegenovi.

Až deset minut před koncem napálil Tomáš Hynek míč do tyče, odražený balon nejrychleji našel Jan Vobejda a připsal si aspoň čestný úspěch Hradce. Na deuhé straně ještě před koncem trefil tyč Mashike Sukisa, ale na skóre 5:1 pro Liberec už nic nezměnil.