Hradec porazil Chrudim o tři góly

15. 1. 2022   |   Redakce
V posledním přípravném utkání na české půdě Votroci přehráli Chrudim 3:0. Diváci sledovali vyrovnané utkání, ve kterém se do šancí přeci jen dostávali především Hradečtí. První branku vstřelil před koncem poločasu Filip Novotný a v samém závěru zápasu upravili skóre do konečné podoby David Jurčenko a Jiří Kateříňák.
přát., sobota 15. 1. 2022, 10:00

MFK Chrudim

3:0
1:0

Branky: 42. Novotný, 87. Jurčenko, 88. Kateřiňák. Rozhodčí: Raplík – Vodrážka, Arnošt.

1. poločas Vízek – Klíma, Čech, Král, Čech – Novotný, Rada, Kučera (30. Soukeník), Mejdr – Vlkanova, Vašulín, Prekop.

2. poločas Fendrich – Donát, Kodeš, Leibl – Harazim, Soukeník, Kateřiňák, Kutík – Jurčenko, Záviška, Kejř.

MFK Chrudim:

1. poločas: Ordelt – Kesner, Šejvl, Drahoš, V. Řezníček – J. Řezníček – Vrána, Breda, Šplíchal – Látal – Firbacher.

2. poločas: Ordelt – Kesner, Fišl, Šejvl, Šplíchal – Tkadlec – Čáp, Průcha, Juliš – Breda – Firbacher.

V mlhavém ránu přivítali Votroci druhého soupeře zimní přípravy. Z nedaleké Chrudimi přijel tamější druholigový MFK.

V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný souboj, rozdíl jedné soutěže nebyl příliš patrný. První šanci přípravného utkání si připsal v šesté minutě Dan Vašulín. Dokázal si přebrat pas za obranu od Erika Prekopa a zblízka vyslal nebezpečnou střelu, kterou však hradecký odchovanec v bráně Chrudimi šikovně vytáhl. I další větší šance byla vyprodukována Votroky a opět ji měl na svědomí exchrudimský Daniel Vašulín po nahrávce Jakuba Rady. I v 18. minutě však byl v minisouboji úspěšnější Adam Ordelt.

Stejný hradecký forvard se o chvíli později dostal i do třetí velké příležitosti pro Hradec, ale po Vlkanovově centru namířil Vašulín svou hlavu mimo bránu východočeského rivala. Ve třicáté minutě musela pro zranění střídat nová hradecká posila Jakub Kučera, kterého nahradil Dominik Soukeník.

I přes na pohled velmi vyrovnaný průběh hry se do šancí dostávali převážně fotbalisté Hradce Králové. Ve 40. minutě Votroci poprvé zvedali ruce nad hlavu. Po centru Erika Prekopa se k zakončení hlavou prodral Filip Novotný a otevřel tak skóre zápasu.

Do druhého poločasu oba týmy prostřídaly sestavu, ale obraz hry zůstal podobný prvnímu poločasu. Do zajímavé příležitosti se v 56. minutě dostal mladík Jurčenko, když před hostujícím gólmanem směřoval Kutíkův centr do brány, ale štěstí mu v tu chvíli nepřálo. Nejzajímavější byl však závěr druhého poločasu. V 83. minutě se zastřeloval Jan Záviška, ale hlavou pálil těsně vedle a nenavázal tak na své dva gólové příspěvky z minulé soboty.

Z následné rozehrávky hostů se k jejich největší šanci propracoval David Surmaj, ale Vilém Fendrich dokázal vyrazit jeho střelu ze vzdálenosti zhruba pěti metrů, a i s následným rohem si hradecká obrana poradila. O čtyři minuty později navýšili Votroci své vedení. Po pěkné kombinaci Kejře a Závišky na levém křídle se míč dostal k volnému Jurčenkovi, který s přehledem uklidil do brány a připsal si tak premiérový gól v seniorské kategorii.

Jen minutu později si Jan Záviška připsal další gólovou asistenci. Pro změnu přihrával Jiřímu Kateřiňákovi, kterému zbývalo jen zasunout míč do odkryté brány a stanovil tak konečné skóre zápasu na 3:0.

Votroci tak ještě o gól vylepšili výsledek z letní ligové generálky. V červenci totiž v Holicích porazili v přáteláku Chrudim 2:0. S dalšími soupeři se hradecký klub v rámci zimní přípravy utká už pouze na tureckém přírodním trávníku. I z těchto zápasů vám přineseme report, jak jste zvyklí.