Konečně za tři body! Hradec Králové porazil Vítkovice 2:0

4. 11. 2017   |   Admin - David
Oproti poslednímu utkání udělal trenér Karel Havlíček v základní sestavě tři změny. Do základu se vrátil Jakub Šípek, Filip Zorvan a také Honza Pázler. A právě posledně jmenovaný se stal jediným střelcem prvního poločasu, když se prosadil po závaru v 9. minutě. Druhá branka byla k vidění až v samotném závěru, to se prosadil Marek Krátký a stanovil tak konečný stav na 2:0.
14. kolo, sobota 4. 11. 2017, 14:00

MFK Vítkovice

2:0
1:0

Branky: 10. Pázler, 90. Krátký. Rozhodčí: Slabý – Poživil, Petřík. ŽK: 46. Shejbal, 72. Krátký - 55. Kučera, 61. Mikula, 70. Cverna. Počet diváků: 650.

FC Hradec Králové: Lindr – Pajer, Nosek, Bederka, Shejbal – Jirsák (9. Schwarz) – Krátký, Zorvan, Pázler (74. Janoušek), Súkenník – Šípek (83. Martan).
MFK Vítkovice: Květon – Prajza, Mikula, Kotouč, Twardzik – Kučera (68. Cverna), Matěj, Urbančok (79. Ožvolda), Vasiljev – Mišinský (63. Szotkowski), Mrázek.

Úvodní velkou možnost měli hosté již v 6. minutě, kdy po ideálním centru Mrázka zakončoval pohotově Mišinský. Jeho pumelice orazítkovala břevno branky Jiřího Lindra, následný odraz musel na poslední chvíli řešit bleskurychlým odkopem Jirka Bederka. Avšak ani Votroci se nenechali zahanbit a kontrovali prudkou jedovkou střídajcího Petra Schwarze. Gólman Květoň musel bleskově zasáhnout.

Hned vzápětí Votroci dokonale využili drtivý tlak, který po zmíněné šanci pokračoval. Na levé straně se skvěle individuálně prosadil Filip Zorvan, podržel balon a nahrál na malé vápno. Tam se dokázal svojí tradiční buldočí povahou prosadit Honza Pázler a rozvlnil síť Vítkovic, 1:0. Pro šestadvacetiletého útočníka je to již jedenáctá branka v letošním ročníku Fortuna národní ligy!
Ve 28. minutě dali o sobě vědět také hosté, když se na pravé straně prosadil Tomáš Mrázek, ale jeho střele chyběla razance. Brankář Lindr si tak připsal celkem jednoduchý zákrok. Nicméně Vítkovice byly při chuti i nadále, na centr Matěje jen o kousek nedosáhl Mišinský a také Vasiljev. O pár okamžiků později opět pálil agilní Mišinský a Lindr musel vyrazit míč s vypětím všech sil. V těchto chvílích stálo při Hradci i potřebná dávka štěstí. V závěru první půle ještě zahrozili svěřenci kouče Karla Havlíčka, když Zorvan centroval přesně na hlavu Pázlera, ale vítkovická obrana další branku nedopustila.
Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky příliš fotbalové krásy nenabídl. Z obou stran byl vidět spíše opatrný boj, který se vyznačoval řadou nepřesností. Až v 57. minutě o sobě dal Hradec vědět, když zakončoval Igor Súkenník. Jeho pokus byl však zblokovaný a gólman Květoň příliš práce neměl. V 66. minutě měl Hradec obrovskou možnost na navýšení vedení. Dva na jednoho postupoval Igor Súkenník a Honza Pázler, prvně jmenovaný po úvodní neúspěšné přihrávce volil střelu, která šla jen těsně vedle levé tyče. Velká škoda!
O čtyři minuty později šel ze strany rovněž sám na bránu Jakub Šípek, nicméně jeden z vítkovických obránců Kubu v poslední možné chvíli doběhl a slibná možnost byla rázem pryč. V 77. minutě se tvrdou ranou prezentoval střídající Jirka Janoušek, kulatý nesmyl mířil těsně vedle pravé strany. Až v 90. minutě se diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích dočkali zasloužené druhé branky Votroků. Stalo se tak po nechtěné nahrávce od jednoho ze zadáků Vítkovic, po které se nemýlil Marek Krátký a definitivně tak potvrdil zisk tří bodů, 2:0. Hradečtí tak po dlouhé době zase poznávají radost z vítězství.