Ústí si z Hradce odváží všechny body

11. 5. 2018   |   Redakce
Dvě změny nastaly v sestavě Votroků, na místo vykartovaného Čecha naskočil Ladislav Martan a od prvních minut se do základu dostal také Petr Schwarz. V prvním poločase se hned dvakrát prosadilo Ústí nad Labem, v prvním případě to byla hlavička Jakubova, ve druhém rána Leibla. Hradec se připomněl nastřelenou tyčkou od Vlkanovy. Ústeckou třetí branku zařídil v 68. minutě znovu Jakubov. Konečný výsledek pak už jen korigoval Marek Plašil.
27. kolo, pátek 11. 5. 2018, 18:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

1:3
0:2

Branky: 73. Plašil – 28. a 68. Jakubov, 37. Leibl. Rozhodčí: Rejžek – Koval, Kožár. Počet diváků: 844.

FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Plašil, Kvída, Martan (46. Pajer) – Urma, Schwarz (71. Janoušek), Zorvan, Krátký (46. Miker) – Vlkanova, Pázler.
FK VIAGEM Ústí nad Labem: Vašek – L. Vaněk (46. M. Zeman), J. Pokorný, Kingue, Leibl (81. Gilián) – P. Pilík (88. D. Procházka), Martykán – D. Richter, J. Peterka, F. Novotný – Jakubov.

Hned v úvodních minutách pátečního duelu se diváci dočkali na obou stranách zajímavých situací. Nejprve to byli hosté, kteří zahrozili po přímém kopu, kdy hlavičkoval nebezpečně Kingue. Brankář Radim Ottmar však zasahovat nemusel. Ve 13. minutě se po rohovém kopu dostal k zakončení Adam Vlkanova, jenž se jako hbitý štírek prosmýkl obranou a nastřelil brankovou konstrukci. Velká škoda!

Ústecká Arma si další šanci vypracovala po rychlém protiútoku, na jehož konci byl zcela osamocený Novotný, gólman Ottmar však bleskurychle vyběhl a bravurně Votroky podržel. Další příležitost hostů už skončila gólovým úspěchem. Rychlá akce po ose Peterka, Novotný vyvrcholila naprosto ideálním centrem od druhého jmenovaného, míč našel na zadní tyči hlavu Jakubova, který do protipohybu nedal Ottmarovi šanci, 0:1.

A do konce prvního poločas to nebylo ještě vše. Obrana Votroků nedůrazně odvrátila balón, ten si zpracoval Jakubov a před pokutovým území vybídl Leibla, ten pořádnou pumelicí rozvlnil síť domácí branky, 0:2.

Trenér Karel Havlíček poslal na hřiště do druhé pětačtyřicetiminutovky Jirku Mikera a Adama Pajera. Hradečtí mohli vstřelit kontaktní branku po úniku aktivního Vlkanovy, přízemní pokus vyrazil gólman Vašek na rohový kop. Ten však Arma s přehledem ubránila.

V 66. minutě dostal Hradec výhodu přímého kopu. K exekuci se postavil nejlepší střelec Fortuna národní ligy Honza Pázler a vyslal hezkou umístěnou střelu. Chybělo tomu jediné, trefit se mezi tři tyče. Do tříbrankového vedení se tým kouče Aleše Křečka dostal o pár chvil později. Po rohovém kopu vyskočil opět nejvýš Alexandr Jakubov a míč zapadl do svatyně Radima Ottmara, 0:3.

Jiskřičku naděje vykřesali Votroci v 73. minutě, kdy potrestali nedůraz v ústecké obraně. K propadlému balonu se probojoval Marek Plašil a s přispěním tyče snížil na 1:3. Hradec se v závěru snažil, tlačil se do zakončení, ale už tomu chyběla potřebná dávka klidu a štěstí. Jako například při nebezpečné hlavičce Mikera nebo velké šanci Urmy. Poprvé v jarní části sezony tak Hradec Králové ztrácí na domácí půdě všechny body.

Karel Havlíček (trenér FC Hradec Králové): "Soupeř byl enormně bojovný a jejich nasazení bylo veliké. Nepůsobili jsme fotbalově, neporadili jsme si vůbec s Jakubovem, který dal dva góly. Značně se podílel na jejich zaslouženém vítězství. Zkoušeli jsme rotovat s hráči, měnit taktiku, ale byl to zápas blbec. Nepovedlo se nám ani střídání."

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem): "Jsem hrozně rád, že se nám podařilo získat tři body, což se tady na jaře nikomu nepovedlo. Naše situace je nadále složitá, ale věřím, že jsme se dnes odrazili. Podali jsme bojovný výkon, věděli jsme, že soupeř je fotbalový, dává doma hodně branek. Chtěl bych smeknout před kluky, jejich nasazení bylo příkladné."