V pátek bude dalším soupeřem Ústí nad Labem

10. 5. 2018   |   FC Hradec Králové
Poslední čtyři zápasy čekají fotbalisty Hradce Králové v letošním ročníku Fortuna národní ligy. V rámci 27. kola přijede na Všesportovní stadion v Malšovicích tým Ústí nad Labem, který se nachází na poslední příčce tabulky, ale se ztrátou pouhých dvou bodů na záchranu. Hradečtí mají za sebou tři výhry v řadě, ve kterých navíc dokázali vstřelit úctyhodných deset branek. Utkání začíná v pátek od 18.00 hodin. Pojďte fandit Votrokům, za svoje jarní výkony si podporu zaslouží!

Hráči Ústí nad Labem se na jaře radovali třikrát ze zisku tří bodů. Vždy to bylo v domácích podmínkách. Za celou sezonu uspěli Severočeši na venkovních stadionech pouze jednou, stalo se tak v podzimní části proti Olympii. Svěřenci kouče Aleše Křečka obdrželi také nejvíce branek za všech týmů Fortuna národní ligy, celkem 45. Pro srovnání Votroci inkasovali 28 branek.

Vykartovaný Fanda Čech

V minulém kole dokázala Arma naprosto zaskočit favorizovanou Příbram. Po skvělém výkonu brali domácí výhru 1:0, když se z přímého kopu prosadil Kingue. „Kvalitu určitě mají, ať už je to zkušený brankář Vašek, nahoře Jakubov nebo záložník Novotný z Jihlavy,“ říká kouč Hradce Králové Karel Havlíček.

Hradecký lodivod nebude moci ani v pátek počítat se zraněným Martinem Noskem, Igorem Súkenníkem či Petrem Eliášem. Po zranění se začíná zapojovat Honza Mudra. Stopku za čtyři žluté karty má stoper Fanda Čech. U soupeře hlásí dlouhodobou absenci Jiří Pimpara a čtyřgólový střelec Martin Jindráček.

Jak to bylo na podzim?

„Koukáme se především sami na sebe, musíme být pokorní. Ústí jistě udělá pro záchranu všechno. Dole je to na ostří nože, takže nikdo neprodá kůži lacino. Je to pracovité mužstvo, do defenzivy hodně u sebe. Ten obranný val bude složité překonat. My se musíme snažit navázat na něco podobného jako s Frýdkem,“ uvedl trenér Karel Havlíček.

Lavička dokáže rozhodnout

Po výhře v Sokolově se Hradec Králové dostal na rozdíl pouhých dvou bodů na Příbram. Ta však dohrávala v úterý utkání ve Varnsdorfu. A zvládla ho. Výhra 5:2 znamená, že aktuálně na druhé místo ztrácí Votroci pět bodů. „Trochu to pro nás bylo zklamání, věřili jsme, že Varnsdorf doma něco uhraje. Každý se na tabulku asi podívá, hráčům se snažíme říkat, že chceme v každém střetnutí uspět. Stále máme ve hře dvanáct bodů, čekají nás až na Opavu soupeři hrající o záchranu, takže v těch zápasech můžeme jen ztratit,“ odhaduje kouč Havlíček.

V Sokolově rozhodl o výhře v samotném závěru střídající Petr Schwarz, který se nádherně trefil z přímého kopu. A tuto standardní situaci vybojoval další střídající hráč, Jirka Miker. Ukazuje se, že tým Karla Havlíčka má i na lavičce velkou kvalitu. „Při hodnocení zápasů říkám, že obrovsky je důležitá i lavička. Jsme jeden tým, jeden kádr. Každý má svou roli, někdo dostane šanci od začátku, jiný si počká. Jako například Filip Zorvan, který makal, dřel, postupně se dostal do základu. Petra Schwarze bych zase pochválil, že v Sokolově šel na hřiště pozitivně naladěný, s vírou, že s tím něco může udělat. A nakonec byl odměněný,“ chválil trenér Havlíček.

Páteční duel FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem bude jako hlavní sudí řídit pan Rejžek, na čarách mu budou asistovat pánové Koval a Kožár.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Reportáž

Votroci se s Varnsdorfem rozešli smírně

Rozhovory

Ondřej Prášil: Remíza byla spravedlivá

Rozhovory

Strašně jsem se těšil, říká David Doležal