Votroci rozstříleli Třinec 5:1! Kanonádu řídil Honza Pázler

30. 3. 2018   |   FC Hradec Králové
​V základní sestavě Votroků došlo k jedné vynucené změně. Nemocného Černého nahradil Adam Pajer. Hradci náramně vyšel již samotný úvod pátečního utkání. Nejprve se hlavou trefil Pázler, druhou branku pak vstřelil skvěle hrající Adam Vlkanova. Hosté vykřesali naději, když snížil Juřena. Avšak ve druhé půli proměněný pokutový kop Pázlera, góly Fundy a Mikera znamenají nejvyšší výhru v letošním ročníku Fortuna národní ligy.
20. kolo, pátek 30. 3. 2018, 14:00

FK Fotbal Třinec

5:1
2:1

Branky: 12. a 64. z PK Pázler, 17. Vlkanova, 66. Funda, 89. Miker – 40. Juřena. Rozhodčí: Houdek - Lakomý, Dohnálek. ŽK: 38. Urma, 90. Miker – 83. Masař. Počet diváků: 1150.

FC Hradec Králové: Ottmar – Pajer, Čech, Kvída, Urma – Martan, Janoušek, Schwarz, Funda (70. Plašil) – Vlkanova (82. Zorvan), Pázler (78. Miker).
FK Fotbal Třinec: Paleček – Velner, M. Čelůstka (71. Masař), Reintam, Bedecs – R. Vaněk I., Janoščín, Ižvolt, Buchvaldek, Hykel (65. Janošík) – Juřena (76. Dedič).

Fotbalistům Hradce Králové vyšel vstup do první půle na jedničku. Již ve 12. minutě z toho byla první branka utkání. Lví podíl na ní měl štírek Adam Vlkanova, který se skvěle individuálně prosadil na levé straně, zbavil se obránce a poslal dloubáčkem míč na hlavu Honzy Pázlera. Ten se v ideální pozici nemýlil a zařídil vedení 1:0. Hradečtí byli i nadále aktivní, z čehož brzy pramenila branka číslo dvě.

V 17. minutě po taktickém faulu třineckého obránce nařídil sudí Houdek přímý kop. K exekuci se postavil Honza Pázler a vyslal pořádnou dělovku k pravé tyči. Brankář Paleček sice s vypětím všech sil stačil kulatý nesmysl vyrazit, ale pozorný Adam Vlkanova si k dorážce doběhl a uklidil míč zpět mezi tři tyče, 2:0. Vedení Votroků mohlo být klidně i třígólové. Po centru Urmy prudce hlavičkoval Martan, ale brankář Paleček byl tentokrát na svém místě a velkou šanci zneškodnil.

To však z prvního poločasu ještě vše nebylo, jako blesk z čistého nebe udeřilo nečekaně na druhé straně. Na rychlý centr za obranu Hradce Králové si naběhl třinecký Juřena, který dokázal podstřelit i vyběhnuvšího Radima Ottmara, 2:1. Třinec tak v závěru dokázal vytěžit z minima maximum.

Nicméně svěřenci kouče Karla Havlíčka nenechali v pátečním duelu nikoho na pochybách. I ve druhé pětačtyřicetiminutovce to byli právě domácí, kteří udávali tempo hry a po zásluze se dočkali i dalších brankových situací. Nejprve v 63. minutě zahrál po rohovém kopu jeden z hostů rukou a sudí Houdek nařídil penaltu. K exekuci se postavil Honza Pázler a s přehledem rozvlnil síť za Palečkem, 3:1. Druhá branka kanonýra Pázlera je už celkově čtrnáctou v letošním ročníku Fortuna národní ligy.

Hned vzápětí rozehrál Vlkanova na Schwarze, ten dostal míč až k nohám Jiřího Fundy, který vstřelil již čtvrtý gól Votroků, 4:1. To však nebylo vše. Po pokusu Martana byla orazítkována levá tyč. A po následném rohovém kopu trefil třineckou konstrukci také Honza Kvída. Třinec se již jen urputně bránil a rezignoval na jakoukoliv útočnou snahu. V 87. minutě našel Martan úplně osamoceného Petra Schwarze, který se z malého vápna ve stoprocentní příležitosti mezi tři tyče netrefil.

Stav utkání tak uzavřel až střídající Jirka Miker. Otto Urma příkladně vybojoval balon, s vypětím všech sil doběhl na hranici pokutového území a vpádu přihrál na Mikera. Trefa devatenáctiletého útočníka byla jeho premiérovou v dresu A týmu a znamenala konečný stav 5:1. Hradečtí převedli nejlepší výkon sezony a připisují si druhou výhru v řadě.

Karel Havlíček (FC Hradec Králové): „Povedl se nám výborně začátek, vytvořili jsme si dost šancí. Třineckou obranu hodně trápil Vlkanova, dali jsme góly. Pak nás trochu přibrzdilo snížení. Třinec přidal, přeskupil řady, ale když se zvedali, tak jsme dali gól na tři jedna a bylo rozhodnuto."