Votroci senzačně porazili mistra!

24. 4. 2022   |   Redakce
V prvním kole Skupiny o titul FORTUNA:LIGY se zrodila prvotřídní senzace. Votroci v Mladé Boleslavi porazili úřadujícího mistra Slavii v divoké přestřelce, která bavila. Zápas před výbornou kulisou přinesl sedm gólů a spoustu dalších šancí, pořád se něco dělo.
N1, neděle 24. 4. 2022, 19:00

SK Slavia Praha

4:3
3:2

Branky: 13. Vašulín z pen., 34. Kubala, 35. Kučera, 58. Vlkanova – 19. Jurásek, 40. Fila, 73. Kúdela. Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Vodrážka. ŽK: 47. Kučera, 90+6. Leibl – 13. Hovorka, 90+6. Talovjerov. 2907 diváků.

Vízek – Klíma, Král, Leibl – Mejdr, Kučera, Vlkanova (83. Rada), Kodeš, Novotný – Kubala (90. Prekop), Vašulín (77. Soukeník).

SK Slavia Praha:

Kolář – Bah, Kačaraba, Hovorka (72. Kúdela), Jurásek (84. Talovjerov) – Holeš, Provod (59. Sor) – Schranz (46. Traoré), Lingr, Olayinka (59. Plavšić) – Fila.

Slavia vstoupila do zápasu aktivně, jak se čekalo. Votroci se ale pak uklidnili dvojicí rohových kopů krátce po sobě. A když ve 12. minutě nejdřív Adam Vlkanova, po něm Petr Kodeš nebezpečně pálili na bránu hostů, zdálo se, že z toho bude třetí standardka stejného druhu. Jenže videoasistent přivolal rozhodčího Ladislava Szikszaye k obrazovce a sudí odhalil ruku Davida Hovorky. Slávistický stoper dostal žlutou kartu a penaltu s klidem přesně k tyči proměnil Daniel Vašulín – 1:0.

Slávisté zabrali a o pět minut později se dočkali vyrovnání. Peter Olayinka odcentroval zprava, míč si našel David Jurásek a krásným volejem z úhlu překonal Patrika Vízka – 1:1.

Votroky vyrovnání nezlomilo. Po levé straně potáhl míč Vlkanova, vybojoval aut. Po několika odrazech se míč vykulil na hranici vápna k Jakubu Kučerovi a tomu sebral gól parádním zákrokem Ondřej Kolář.

V první půli diváci nemohli ani vydechnout, hrál se strhující fotbal. Krátce po půlhodině hry vyvezl sebevědomě míč Jakub Klíma, průnikovou přihrávkou našel nabíhajícího Filipa Kubalu a ten poslal míč podél Koláře do brány. 2:1 pro Votroky.

A to nebylo vše – o tři minuty později se na hranici šestnáctky pěkně uvolnil Kučera a tentokrát na jeho technickou střelu do šibenice Kolář ani dosáhnout nemohl. Hradec vedl 3:1!

Před koncem akcí nabitého poločasu přece jen ještě jednou ukázal svou ofenzivní sílu úřadující mistr. Po závaru ve vápně domácích odcentroval z pravé strany Ivan Schranz a hlavou se trefil Daniel Fila. 3:2.

Na začátku druhé půle se hra uklidnila, Votroci pečlivě bránili náznaky tlaku slávistů. A mohli vyrážet do brejků – na konci jednoho z nich v 58. minutě přiklepl Kubala míč kapitánovi a Vlkanova prostřelil brankáře hostů. 4:2!

A na tahu byla zase Slavia. Nebezpečnou hlavičku Ibrahima Traorého nádherně zastavil Vízek, ovšem na dalekonosnou střelu Ondřeje Kúdely dosáhnout nemohl. Zkušený stoper se hned po příchodu na hřiště opřel do balonu a z nějakých třiceti metrů ho o tyč poslal do sítě. 4:3. Tenhle zápas nebyl pro slabé povahy. Jeho závěr se nesl ve znamení slávistického tlaku, který ale díky výborné práci hradecké defenzivy v čele s Vízkem vyrovnání nepřinesl. Votroci mistra senzačně porazili!