V neděli hostí Votroci Slavii

22. 4. 2022   |   FC Hradec Králové
Je to tady, začíná FINÁLE FORTUNA:LIGY! Pro Votroky, kteří udrželi pozici ve skupině o titul, to znamená příležitost utkat se znovu s nejlepšími týmy tabulky. Hned v prvním nadstavbovém kole přijede do hradeckého azylu v Mladé Boleslavi úřadující mistr, Slavia Praha.

Ještě ve středu večer Votroci nevěděli, co je čeká. Seděli na šestém místě tabulky, které museli obhájit na hřišti Bohemians, aby měli jistotu, že si ve skupině nejlepších v nadstavbě zahrají. Od čtvrtka se na ni už můžou soustředit. „Je to příjemná hektika, protože se chystáme na nejlepší soupeře. Byli jsme připraveni na obě varianty, tahle je lepší,“ culí se asistent trenéra Stanislav Hejkal, který v posledních dvou zápasech zaskakoval za nemocného Miroslava Koubka.

Hned v prvním střetnutí skupiny o titul čeká Votroky ten papírově nejsilnější soupeř – do Mladé Boleslavi přijede Slavia. „Kdybychom dali všechna jména na papír, Slavia dá dohromady silnou jedenáctku, pak ještě jednu, která kdyby hrála samostatně, bude v lize na druhém třetím místě. Takže posty nemá jen zdvojené, ale i ztrojené. Takové zápasy jsou svátek, zvlášť když nejsme pod tíhou tlaku na umístění,“ hledí vstříc nedělnímu večeru Hejkal.

O výjimečnosti Slavie se Votroci v této sezoně přesvědčili už dvakrát – v základní části prohráli v Edenu 1:4, v Boleslavi pak 1:5. „Mají rychlost. Nahoře hlavně Sor, útok hodně podporují krajní obránci, mají kreativní hráče... Nepředpokládám ale, že budeme se Slavií pořád jen vysoko prohrávat. Rádi bychom už viděli jiný výsledek,“ usmívá se hradecký asistent.

K tomu bude mít hradecký realizační tým k dispozici téměř kompletní kádr. Chybět bude určitě František Čech, který dostal v posledním utkání základní části červenou kartu, dlouhodobě zraněný je Otto Urma. „Kuba Kučera má po utkání na Bohemce štychy na hlavě, to je slučitelné s fotbalem, Honza Mejdr měl virózu, mohl by se dát dohromady. Jsme skoro v plné palbě,“ pochvaluje si stav svěřenců Hejkal.

To se hodí i proto, že Votroci mají možnost sbírat proti nejlepším cenné zkušenosti. Hejkal připouští, že v tomto ohledu hodlají trenéři duely s elitou využít. „Během těch pěti utkání dostanou prostor i někteří hráči, na které se během základní části nedostalo. To samozřejmě neznamená, že jich do každého zápasu nasadíme šest nebo sedm. Vybalancujeme to tak, aby sbírali zkušenosti, ale zároveň abychom byli konkurenceschopní ve skupině o titul,“ vysvětluje.

První možnost dostanou Hradečtí v neděli večer. Utkání se Slavií začíná v Lokotrans Areně v 19:00 a všechny informace o vstupenkách najdete ZDE.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Zápas s Dynamem odložen! Jih Čech zasypal sníh

Aktuální zprávy

Lístky na Slavii jsou ve volném prodeji

Aktuální zprávy

Víkendový program Votroků

×
Dnes v 15:00 | A tým
SK Dynamo Č. Budějovice
FC Hradec Králové