Votroci remizovali s Boleslaví

3. 4. 2022   |   FC Hradec Králové
Dle zápisu domácí Hradec v zápase proti Mladé Boleslavi dvakrát vedl, ale nakonec se musí smířit s jedním bodem za remízu. Do vedení poslal Hradec Adam Vlkanova už v 7. minutě. Po vyrovnání Douděry pak Hradec znovu vedl zásluhou gólu Filipa Kubaly. Tři body však nebyly Votrokům souzené – v 81. minutě stanovil David Šimek konečný výsledek 2:2.
27. kolo, neděle 3. 4. 2022, 16:00

FK Mladá Boleslav

2:2
1:1

Branky: 7. Vlkanova, 61. Kubala – 20. Douděra, 81. Šimek. Rozhodčí: Machálek – Vodrážka, Hrabovský. ŽK: 17. Čech, 66. Kodeš – 12. Douděra, 41. Hlavatý, 62. Šimek, 90+1. Sladký.

Vízek – Čech, Král, Leibl – Mejdr, Kodeš, Rada (66. Soukeník), Novotný – Rybička (72. Vašulín), Kubala (89. Kučera), Vlkanova.

FK Mladá Boleslav:

Šeda – Sladký, Šimek, Suchý, Preisler (81. Pech) – Matějovský, Dancák – Douděra (81. Stránský), Hlavatý (64. Mužík), Ewerton (70. Skalák) – Ladra.

Los 27. kola FORTUNA:LIGY proti sobě svedl dvojici týmů, co sdílejí stejný stadion. Mladá Boleslav se totiž střetla s Hradcem Králové na svém stadionu, avšak netradičně v roli hostů. Hradec měl Boleslavi co vracet, protože v podzimním zápase to byl právě středočeský tým, kdo bral po vítězství 3:2 všechny body.

Netrvalo dlouho, než diváci v Mladé Boleslavi viděli první gól. Jakub Rada vybojoval míč ve středu pole, předal na Petra Kodeše a ten si na pravé straně všiml volného rychlíka Jana Mejdra. Pravý obránce zasprintoval k rohovému praporku, od kterého vyslal míč přímo na hlavu Adama Vlkanova, který svou střelou překonal brankáře Středočechů – 1:0.

Vedení však Votrokům nevydrželo dlouho. Ve dvacáté se balon ve vápně Hradce odrazil k Davidu Douděrovi, který zkusil vypálit z úhlu. Ve snaze střelu zblokovat udal Filip Novotný Douděrově střele nečekaný směr a Patriku Vízkovi tak nezbývalo než střelu tlačit ven pouze pohledem. To se mu nepovedlo a Boleslav srovnala – 1:1.

Záhy na to se Kuba Rada prezentoval zajímavou střelou ze střední vzdálenosti. Svou ránu pravačkou točil do pravé šibenice, ale od desáté gólové radosti v sezoně ho dělilo asi dvacet centimetrů. Na druhé straně reagoval po vybídnutí Marka Matějovského Ewerton, ale jeho střela z hranice šestnáctky mířila přesně do Vízkových rukavic.

Zbytek poločasu se dohrával především ve středu pole. Žádný z týmů se nedostal do přímého ohrožení brány soupeře.

Úvod druhého poločasu byla nebezpečnějším týmem v modrých dresech hrající Mladá Boleslav. Krátce po změně stran se Ewerton snažil napodobit gólovou akci Jana Mejdra z prvního poločasu. Patrik Vízek však stačil do centru sáhnout konečky svých prstů a tím pádem akci přerušit. V další nebezpečné akci Hlavatý pálil z otočky mimo. Boleslav tlačila.

Jak to ve sportu často chodí, tak nevyužitá šance na jedné straně přinesla gól na straně druhé. Kodeš na pravé straně hřiště obral protihráče o míč a ve správný moment poslal svůj přesný pas na hrot, kde operoval Filip Kubala. Hradecký útočník se tváří v tvář Šedovi nemýlil a poslal Votroky znovu do vedení – 2:1!

Hradec branka nakopla a jeho hráči zaměstnávali obranu Boleslavi ve zbývající části druhého poločasu aktivněji než před druhým gólem. S přibývajícími minutami se Boleslavští snažili zvrátit nepříznivý průběh zápasu, což nechávalo otevřená zadní vrátka a Hradec chodil dopředu v rychlých brejcích.

Do žádné větší šance se však Votroci nepropracovali a udeřila Boleslav. David Šimek přebral míč z levé strany od Jiřího Skaláka a nekrytý vstřeli ránou po zemi vyrovnávací branku – 2:2. Útočné aktivity Boleslavi ale neustávaly. Samuel Dancák napřáhl zpoza vápna a Patrik Vízek měl co dělat, aby si poradil s jeho tvrdou střelou pod břevno.

Adam Vlkanova v jedné z posledních akcí zápasu pak nebyl daleko od možnosti zakončení do prázdné brány, ale Šeda dokázal na poslední chvíli napravit své zaváhání. Ofenzivně laděná bitva o Boleslav tak vítěze nepoznala.