Jan Král: Pozor na Matějovského

31. 3. 2022   |   FC Hradec Králové
Boleslav ho fotbalově vychovala, bude se proti ní chtít ukázat. „Musíme si dát pozor na Marka Matějovského. Klobouk dolů, co vymyslí za přihrávky,“ upozorňuje stoper Jan Král na svého někdejšího spoluhráče.

Cítíš ještě zklamání z toho, že jsme vypadli v semifinále MOL Cupu?

Po zápase jsem určitě neměl žádné veselé pocity, to je jasné. Postupem času mi začalo docházet, že naše cesta v poháru byla dlouhá a nikdo ji nečekal. Řekl bych, že se nemáme za co stydět.

Hned po zápase si vás zavolali fanoušci a skandovali děkovačku jako po výhře. Pomohlo to?

To bylo moc příjemné, samozřejmě. Už při zápase to bylo dobré – přišlo dost lidí, byli slyšet na obě strany. A to, že nám poděkovali i po prohraném zápase, je hodně pozitivní.

Teď přepínáme na ligu, hrajeme zvláštní zápas – budeme domácí v Boleslavi proti Boleslavi. Jak to vnímáš?

Já tam jsem domácí vždycky. (směje se) Zvláštní to je, už minulou sezonu jsme to viděli u Pardubic a Bohemky. Pro nás je lepší, že v Boleslavi nechodí tolik lidí jako na Bohemce, takže si myslím, že by to v hledišti mohlo být víceméně vyrovnané.

Je pro tebe zápas s Boleslaví speciální?

Vždycky to pro mě bude zvláštní. Boleslav mě vychovala, o to víc se budu snažit. Doteď tam jsou kluci, se kterými jsem hrál – Mára Matějovský, Tomáš Ladra, Honza Šeda...

V minulém kole v Teplicích jsi zaznamenal vítězný gól a řekl, že chceš dávat góly v každém zápase. Byl by proti Boleslavi ještě sladší?

Byl, určitě. Chci ho dát, ale vůbec nevím, jestli bych ho slavil, nebo ne. Pořád tam jsou lidi, které mám rád, napíšeme si...

Navíc máš v téhle sezoně vedle sebe v obraně jako stabilního parťáka Jakuba Klímu, se kterým jsi z Boleslavi dost sehraný, že?

S Klímičem jsem v kádru od šestnáctky, vždycky jsme hráli vedle sebe. To hraje velkou roli. Jestli jsme sehraní... U něj je to těžké. Někdy vezme batoh na záda a uteče dopředu, když to nikdo nečeká. (směje se) Ale to, že spolu máme něco odehráno, nám v téhle sezoně určitě pomáhá.

Proti Boleslavi, odkud u nás hostuje, ale nastoupit nemůže. Jak velký je to zásah?

Myslím, že toho, kdo ho nahradí, čeká velký úkol právě v rozjíždění útoků. To on dělá rád. Myslím si ale, že máme tak dobrý kádr, že to nebude žádný problém.

Co čekáš od Boleslavi?

Myslím, že tam kabina přivítala změnu trenéra. Je tam dobrá parta, budou hrát s lehkostí. Určitě to bude těžký zápas.

Je nejdůležitější postavou hry soupeře Marek Matějovský?

V zápase ani v tréninku na jeho hru nemůže nikdo říct křivého slova. Klobouk dolů, co on je schopen vymyslet za přihrávky. Fotbal ho hrozně baví a jeho fotbal baví diváky. Musíme si na něj dát pozor – někdy hraje tam, kam nekouká.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Hradec míří do Prahy. V sobotu se střetne s Bohemians

Aktuální zprávy

Výsledky z týdne a víkendový program Votroků

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku