Další bod. Během přesilovky Votroci srovnali

7. 8. 2021   |   FC Hradec Králové
Hradečtí připisují již třetí remízu 1:1 v řadě. Početní výhodu dokázali Votroci využít pouze k vyrovnání. Poté, co se neujala žádná další šance skončil zápas dělbou bodů.
3. kolo, sobota 7. 8. 2021, 16:00

FC Slovan Liberec

1:1
0:1

Branky: 67. Král – 10. Rabušic. Rozhodčí: Proske – Dresler, Leška. ŽK: 79. Vašulín, 82. Rada – 63. Matoušek. ČK: 34. Havelka. 960 diváků.

Fendrich – Mejdr, Donát, Klíma (69. Kateřiňák), Urma – Kodeš, Rada (85. Soukeník) – Prekop, Dvořák (63. Král), Vlkanova – Vašulín (85. Kubala).

FC Slovan Liberec:

Knobloch – Koscelník, Chaluš, Mikula, Fukala – Nečas (61. Meszáros), Faško, Havelka, Gembický (61. Matoušek) – Rabušic (41. Purzitidis), Rondić.

Liberečtí začali aktivněji a odměny se dočkali v 10. minutě. Obrana Votroků nedokázala odvrátit míč do bezpečné vzdálenosti, z levé strany nacentroval do šestnáctky domácích Dominik Gembický a důrazný Michael Rabušic překonal Viléma Fendricha střelou do protipohybu.

O deset minut později se Votroci radovali z vyrovnávacího gólu, ale oslavy brzy ukončil VAR, který odhalil, že Jakub Klíma po standardce Jakuba Rady hlavičkoval v ofsajdu. Domácí se ale i po tomhle zklamání zvedli, v další šanci po centru Otto Urmy vystřelil Erik Prekop z voleje kousek vedle brány.

Ve 34. minutě byl rozhodčí Proske u obrazovky znovu, tentokrát si pořádně prohlédl zákrok Filipa Havelky na Adama Vlkanovu – a změnil verdikt ze žluté karty na červenou. Hradec hrál přesilovku. Během ní, na konci první půle měl velkou šanci Daniel Vašulín, jehož hlavičku po rohovém kopu jeden z obránců srazil mimo bránu.

Druhou půli zahájili Votroci velkým náporem, po jednom ze série rohových kopů trefil Pavel Dvořák tyč liberecké brány. Radovu střelu z hranice vápna zase dokázal zablokovat Jan Mikula.

Miroslavu Koubkovi vyšlo střídání – a domácí se dočkali vyrovnání. V 67. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Jan Král, který byl na hřišti pět minut poté, co vystřídal Dvořáka.

Až do závěru zápasu Hradec tlačil, ale žádná z příležitostí nebyla využita a tak se v Mladé Boleslavi oba týmy podělily o bod.