Vydřená výhra. Hradec doma udolal oslabenou Karvinou 2:1

31. 3. 2024   |   Lukáš Foff
Důležité tři body do extrémně vyrovnané tabulky zapsali Votroci ve 26. kole, když porazili Karvinou 2:1. Votroky do vedení poslal Harazim, ale Slezané se šťastnou trefou vrátili do hry. Důležitým okamžikem však byla červená karta Memiče z konce prvního poločasu. Přesilovou hru Východočeši využili a i přes nervydrásající konec udrželi těsnou výhru.
26. kolo, neděle 31. 3. 2024, 15:00

MFK Karviná

2:1
1:1

Branky a nahrávky: 25. Harazim, 65. Spáčil (Klíma) – 35. Klíma (vlastní).

Rozhodčí: Hocek – Hurych, Šimáček.

Žluté karty: 60. Dancák, 81. Čmelík, 92. Koubek – 81. Ražnatović, 82. Doležal , 84. Regáli, 84. Raspopovič.

Červená karta: 45+3. Memič.

Držení míče: 64 % : 36 %. Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:1.

Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:11.

Diváci: 5508.

Zadražil – Klíma, Čihák (21. Čech), Spáčil – Čmelík (91. Horák), Kodeš , Dancák (62. Koubek), Harazim – Kučera (62. Pudhorocký), Pilař (91. Šašinka) – Vašulín.

MFK Karviná:

Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman (76. Ražnatović) – Boháč, Moses (66. Traore) – Memić, Čavoš (76. Iván), Regáli (46. Raspopović) – Doležal (66. Akinyemi).

Dvě branky a červená karta. První poločas bavil

Úvod utkání v Malšovické aréně se nesl v opatrném duchu z obou stran. Ani jeden z týmů se příliš nehnal do útoku. Klid zbraní rozčísl až ve 13. minutě Lukáš Čmelík, který z levé strany vápna vystřelil skákavý pokus a Dominik Holec musel poprvé na zem a měl co dělat. Ve 21. minutě přišla velká komplikace pro hradeckou obranu, protože se zranil její hlavní pilíř Filip Čihák, kterého nahradil František Čech.

O čtyři minuty později naopak v Hradci vypukla euforie, protože se poprvé měnilo skóre. Kodeš poslal do vápna centr, který byl odvrácen přesně na nohu Štěpána Harazima a ten zkušeně placírkou uklidil míč ke vzdálenější tyči – 1:0. O minutu později mohlo být srovnáno, jenomže Zadražil tygřím skokem pokryl svoji levou tyč a vyrazil střelu z velké blízkosti na roh. Ve 32. minutě se výborně ukázal také druhý gólman, který zachytil tečovanou ránu Kodeše.

Ve 35. minutě bylo z ničeho nic vyrovnáno. Regáli odcentroval z levé strany a Jakub Klíma nešťastně míč přizvedl a ten pak zapadl přesně do brány. Votroky to nepoložilo a radost mohl Východočechům vrátit Vašulín, ale jeho kličku vystihl Holec a míč mu od nohy ukradl. Vzápětí udělal velkou chybu v obraně Čech a Regáli šel, byť tísněn, sám na gólmana Hradce, který jej ale výborně vystál. Úplně na konci poločasu se do hry dostal VAR. Amar Memič dohrál Dancáka a původně viděl žlutou kartu. Sudí Szikszay však poslal svého kolegu Hocka k obrazovce a ten se rozhodl pro kartu červenou.

Spáčil využil přesilovku, Hradec přežil infarktový závěr

Hradečtí nastoupili do druhé půlky velmi svižně a hned zkraje se mohl prosadit Daniel Vašulín. Čmelíkův centr chtěl zasáhnout patičkou, ale míč netrefil a ten tak netečně proletěl skrz malé vápno. Východočeši měli neustále míč na kopačkách a hosté pouze odkopávali. V 60. minutě přiletěl do vápna skvělý centr na Dancáka, ale ten svůj hlavičkový souboj nevyhrál.

O pět minut později se dostal Hradec ke dvěma rohovým kopům v řadě. Ten druhý byl rozehrán velmi rychle a překvapivě a následný centr propadl na pravou stranu ke Karlu Spáčilovi, který dvakrát tečovanou ranou opět rozjásal domácí fanoušky. Černo-bílí chtěli být dál aktivní a přidat pojišťující branku, ale další série rohů šanci nepřinesla.

Karvinští se v závěru rozhodli riskovat a snažili se útočit, díky čemuž nechávali otevřená vrátka v obraně. Votroci toho však nedokázali využít a v závěru se na jejich kopačky dostavila nervozita. Ta vyústila velkým tlakem Slezanů, kteří si ve třetí minutě nastavení vypracovali jasnou tutovku, ale Ražnatovič napápil střelou z vápna pouze dobíhajícího Klímu. Velmi důležité body do tabulky tak zůstaly na východě Čech.

Hodnocení Davida Horejše

Hodnocení Marka Bielana

„Zápas se mi těžko hodnotí. Celou reprezentační přestávku se na něco připravujeme, pak se nám to v závěru prvního poločasu rozbije. Červená karta byla strašně přísná, na faul jsem se koukal. (Náš hráč) chtěl soupeře předskakovat a došlápl mu možná trochu na lýtko. Bral bych žlutou kartu, kterou sudí původně udělil, pak do toho ale vstoupil videorozhodčí. Za stavu 1:1 šel Regáli sám na branku, kdyby proměnil, měl by to Hradec hodně těžké. Musím hráče pochválit, ukazují charakter a chuť do fotbalu. O deseti jsme šli do rizika a bod jsme si zasloužili. Proto teď někteří třicátníci sedí v šatně a mají slzy v očích. Brečet ale nebudeme. Fotbal je takový, jednou vám dá a jednou vezme.“