Chceme, aby z Malšáku body nikdo nevozil, hlásí Václav Pilař

2. 4. 2024   |   Adam Horáček
V utkání s Karvinou byl znovu jednou z hlavních postav na hrací ploše. Václav Pilař sice tentokrát nezapsal gól ani asistenci, svojí aktivitou však byl proti tuhé defenzivě Karviné velice platný. Po zápase si dobře uvědomoval, že předvedený výkon nebyl ideální. Hlavní cíl ovšem splněn byl – cenné tři body putovaly na konto Východočechů.

Pilko, máte za sebou reprezentační přestávku. Podařilo se vám ji patřičně zužitkovat?
Myslím si, že ano. Doléčili jsme nějaké drobné zdravotní problémy a pak jsme se připravovali na Karvinou, což nám zabralo celý týden. Dobře jsme věděli, jak důležitý zápas nás čeká.

Vítězství je to nejdůležitější, nicméně herní projev nebyl zcela optimální. Lze to přičítat i menší rozehranosti po pauze pro národní týmy?
Nemyslím si, že by nás ta přestávka nějak utlumila. Takové zápasy někdy přijdou a vy je musíte zlomit ve svůj prospěch, což jsme tentokrát zvládli. Takové zkoušky si pak i více vážíte. I když ten zápas nebyl krásný na pohled, tak musím mužstvo pochválit za přístup. A co je hlavní – máme tři body. Splnili jsme to, na co jsme se celý týden chystali.

Cítili jste před zápasem větší tlak? Do duelu s Karvinou jste šli v roli favorita...
Určitě. Tohle utkání bylo těžké v tom smyslu, že jsme zde mohli jenom ztratit. Důležitost zápasu nám ve druhé půli svazovala nohy. Když pak hrajete proti deseti, tak ta očekávání ještě narostou a o to větší je i tlak, který na vás doléhá. Trenéři nás však nabádají, abychom byli sebevědomí. V takovém utkání nemůžeme myslet na nic jiného než vítězství. Chceme, aby z Malšáku body nikdo nevozil a takové nastavení se mi líbí.

Proč se vám po červené kartě nepodařilo udělat z duelu jasnou záležitost?
Asi jsme si uvědomili tíhu utkání. Nepřesnými přihrávkami jsme se dostávali do nekomfortních situací, nebyli jsme v pohodě. O to víc si ale cením toho, že jsme to pak zlomili.

V neděli vás čeká veledůležité střetnutí v Teplicích. Co si musíte z klání s Karvinou odnést, abyste tam uspěli?
Více klidu v jistých situacích a více aktivity i sebevědomí směrem dopředu. Do utkání s Karvinou jsme šli s velkou touhou vyhrát. Cíl jsme splnili, přístup byl od všech hráčů dobrý. Musíme se podívat na chyby, které jsme udělali a na to, jak vyřešit určité situace lépe, aby byl závěr zápasu klidnější. Pokud tyhle věci doladíme, věřím, že máme šanci i v Teplicích.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Poslední kolo základní části! Pod Lízátka přijede pražská Slavia

Aktuální zprávy

Votroky bude proti Slavii povzbuzovat vyprodaná Malšovická aréna

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků